מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות >> מקצועות ליבה לבגרות

מקצועות ליבה לבגרות

מקצועות הליבה של מערכת החינוך הישראלית כוללים בתוכם למידה לבגרות באנגלית, בגרות במתמטיקה, בגרות באזרחות ועוד מקצועות רבים. מסקר שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מסתבר כי בתי ספר על יסודיים חרדיים מתעלמים מדרישות מערכת החינוך ומשמיטים מספר מקצועות לימוד בהם יש תנאי לקבלת תעודת בגרות מלאה.

לעומת זאת, על פי הסקר, בתי הספר העל יסודיים הערבים כן מלמדים את כל מקצועות הליבה המחייבים בתעודת בגרות וכן מקיימים את דרישות משרד החינוך למען לימוד תלמידיהם לכיוון תעודת בגרות. נתון מאוד מעניין בנושא זה הוא מצב לימוד העברית בבתי הספר הערביים בישראל. כ- 100% מבתי הספר הערבים מלמדים עברית וזאת בניגוד לבתי הספר הישראלים שרק 29% מהם מלמדים ערבית.

תמונת המצב בבתי הספר התיכוניים בישראל מדאיגה ואף מאיימת על דרישות משרד החינוך. ישנה בעיה חמורה עם בתי הספר החרדיים כאשר מחצית מהם לא מלמדים לבגרות באזרחות, פחות ממחצית מהם לא מלמדים מתמטיקה ופחות מארבעים אחוז מהם לא מלמדים אנגלית ולא מגישים את תלמידיהם למבחן בגרות באנגלית.

הצד המעודד של הסקר הוא בתי הספר הממלכתיים בישראל, אשר מלמדים 100% ממקצועות הליבה ומכינים את תלמידיהם לכל מקצועות הבגרות הנדרשים לבגרות מלאה.  

לחמן הוא המכון המוביל בישראל ללימודי בגרות בישראל. לחץ כאן למידע נוסף על בגרות מלאה.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup