מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות >> האם האינטרנט יכול לעזור בבגרות?

האם האינטרנט יכול לעזור בבגרות?

האם גם אתם מנסים ללמוד לבגרויות אבל מוצאים את עצמכם בודקים מייל, גולשים באתרי חדשות, צופים בסרטונים טיפשיים ב-youtube ומרעננים את הפייסבוק כל כמה דקות? אין ספק שהאינטרנט הוא הסחת דעת שקשה להתמודד איתה בזמן לימודים, במיוחד כשמתמודדים עם העומס הכבד של בחינות הבגרות, אבל האם יש לו גם יתרונות?

שני מחקרים שנערכו לאחרונה ניסו לבדוק את הקשר בין שימוש באינטרנט ובגאדג'טים לבין הצלחה או אי הצלחה בלימודים. האם גלישה באינטרנט ושימוש קבוע בסמארטפונים, טאבלטים וגאדג'טים למיניהם פוגע ביכולת הלמידה של תלמידים בבית ספר?

נשמע סביר שהתשובה תהיה כן. אין ספק שבזמן שצריך להתרכז בחומר קשה ומורכב כמו בבגרות במתמטיקה, האינטרנט רק מפריע וגורם לנו לאבד את חוט המחשבה ולא לשים לב שהזמן עובר, אבל לפי המחקרים האחרונים לשימוש באינטרנט יש גם יתרונות, במיוחד אם משתמשים בו לצורך קריאה, הרחבת הדעת וגם נעזרים בו בלמידה לבחינות.

האייפד בשירות לימודי מתמטיקה

המחקר הראשון, שנערך בארה"ב על ידי הוצאה לאור Houghton Mifflin Harcourt, בדק את הציונים במתמטיקה של תלמידים שלמדו בעזרת אייפד לעומת תלמידים שלמדו עם ספרים רגילים. החברה העניקה אייפדים לתלמידי בית ספר אחד והשוותה את ציוני התלמידים במבחנים לתלמידים שלמדו בשיטות הלימוד המסורתיות יותר. התוצאה: בקרב התלמידים שלמדו בעזרת אייפד היה אחוז הציונים הגבוהים גבוה משמעותית - 78% מהתלמידים הוגדרו כ"מתקדמים" לעומת 59% מהתלמידים האחרים.

החוקרים הסבירו שתלמידים שלמדו בעזרת אייפדים גילו יותר הקשבה והשתתפו באופן יותר פעיל בשיעורים מאשר תלמידים אחרים. המסקנה של החוקרים היא שבעזרת פיתוח פלטפורמות לימודים טובות לאייפד אפשר להפוך את חוויית הלמידה למבחנים במתמטיקה למרתקת ומהנה.

מחקר נוסף שנערך באוסטרליה בדק דווקא יכולות קריאה של תלמידים בגילאי 13-17 שמשתמשים ברשת באופן קבוע. המחקר מצא שחשיפה מבוקרת לאינטרנט יכולה לתרום ליכולות המילוליות. צעירים שמשתמשים באינטרנט כדי לקרוא וליצור תכנים - בלוגים, סרטי וידאו ומשחקי תפקידים, מפתחים את היכולות היצירתיות שלהם ואת כישורי הקריאה והכתיבה שלהם.

אז, אולי חוץ מלבדוק את הפייסבוק כל חמש דקות, אפשר להשתמש באינטרנט גם לשיפור הלמידה, במיוחד בתקופה זו של בגרויות. אנחנו ממליצים להיעזר באינטרנט בעיקר כדי ללמוד לבגרות באנגלית. גלישה באינטרנט, בין אם באתרים המכילים טקסט או סרטוני וידאו באנגלית ללא תרגום, יכולה לשפר את אוצר המילים ואת ההבנה משמעותית. קראו כאן עוד טיפים לבגרות באנגלית.

פייסבוק מפריע לכם ללמוד לבגרויות?

האם פייסבוק עוזר או מפריע לכם ללמוד לבגרות?

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup