מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות >> בעקבות המחאה שונו מועדי הבגרויות

בעקבות המחאה שונו מועדי הבגרויות

מחאה של תלמידים לשנות את לוח בגרויות הקיץ לשנת 2012 הצליחה, ומועדי הבגרויות שונו כדי לאפשר לתלמידים יותר זמן ללמוד לכל בגרות. בעקבות פרסום טיוטה של לוח בגרויות קיץ 2012 לפני שבועיים על ידי משרד החינוך, יזמו תלמידים עצומה בקריאה להזיז את תאריכי הבגרויות שהיו צפופים מדי. היוזמה של התלמידים הצליחה, והנוסח הסופי של לוח הבגרויות פורסם בהתאם לדרישותיהם. 

את התלמידים המודאגים  הטרידה במיוחד הצפיפות בין הבגרות במתמטיקה לבגרות בפיזיקה - שנקבעו בהפרש של יומיים בלבד זו מזו. בנוסף, היו הפרשים של יומיים גם בין הבגרות במדעי המחשב והבגרות בהיסטוריה, ובין מבחני הבגרות בתנ"ך ובביולוגיה. התלמידים טענו שהצפיפות בין הבגרויות השונות יצרה מצב שבו העומס על התלמידים יהיה גדול מדי ויהיה קשה ללמוד בהצלחה לכל הבחינות.

בלוח הבגרויות החדש שפרסם משרד החינוך לבגרויות קיץ 2012 נדחה מועד בחינת הבגרות בפיזיקה 5 שבועות אחרי הבגרות במתמטיקה - לחודש יולי. ההפרש בין הבגרוית בתנ"ך ובביולוגיה נשאר יומיים בלבד בגלל אילוצים שונים. בתגובה לשינויים אמרה יו"ר מועצת התלמידים הארצית, אופק הרניק, ל-ynet כי "כנציגי התלמידים היה חשוב לנו מאוד להעלות בפני משרד החינוך את הטענות מהשטח ואנחנו שמחים שהבעיות המרכזיות נפתרו". 

לוח בגרויות 2012

באתר לחמן מרוכזים כל מועדי הבגרויות והמידע מתעדכן באופן שוטף.

צפו במועדי הבגרויות המעודכנים לקיץ 2012 - לוח בגרויות 2012.

מועדי בגרויות קיץ 2012

 

עוד בחדשות:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup