מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות >> תכנית להרחבת הבגרות בלשון

תכנית להרחבת הבגרות בלשון

בגרות בלשון במתכונת חדשה: משרד החינוך מתכנן להגדיל את תוכנית הלימודים בלשון ולהגיש את התלמידים לבחינות בגרות ברמת 3 יחידות לימוד, במקום 2 יחידות לימוד בלבד שהיו נהוגות עד היום.

הסיבה להוספת יחידת הלימוד לבגרות היא הנחיתות בשעות הלימוד שמלמדים בהם לשון עברית לעומת שפות זרות בבתי הספר התיכונים. במסגרת בגרות באנגלית לומדים התלמידים בהיקף של 5 יחידות לימוד, וגם בשפות אחרות היקף הלימודים עולה בחלק מהמקרים על לימודי לשון. בעוד שללימודים לבגרות בלשון מקדישים עד 6 שעות בשבוע, ללימודים לקראת בחינות בגרות באנגלית מוקדשים 9-14 שעות.

השבוע פורסם בעיתון מעריב כי התקיימה ישיבה של ועדת החינוך בה נידון הנושא הבגרות בלשון והוצגו ההבדלים בין לימודי שפת אם בישראל לבין הלימודים בצרפת, שם מקבלת הצרפתית יחס של כבוד וגאווה לאומית. בצרפת מקדישים פי 2 שעות ללימודי צרפתית מהשעות המוקדשות בישראל ללימודי לשון עברית, ויש אפשרות ללמוד את השפה במתכונת מורחבת.

בחינות בגרות בלשון - גם ברמת 5 יח"ל

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אלכס מילר, אמר בישיבה: "מצב בו מדינת ישראל מפגרת אחר מדינות בנוגע ללמידת שפת אם איננו מתקבל על הדעת". על רקע מצבם הנחות של הלימודים לבגרות בלשון, הוחלט במשרד החינוך כי יש להרחיב את שעות הלימודים במערכת למקצוע זה. לקראת שנת הלימודים הבאה תישקל האפשרות של הוספת שעת לימוד בלשון. תיתווסף יחידת לימוד נוספת בבגרות בלשון, אך עדיין לא ידוע במה היא תעסוק. בנוסף תינתן האפשרות לתלמידים לגשת לבחינת בגרות בלשון בהיקף 5 יחידות, שתעסוק בהבעה בעל פה, לשון המקורות ועברית בת זמננו.

מתי תיכנס התוכנית לפועל? בינתיים, היא עדיין לא נכנסת לפועל, והבגרויות נשארות במתכונת המוכרת. אנחנו בלחמן נעדכן אתכם כמובן על כל שינוי. 

קראו עוד באתר NRG מעריב - 24.2.12

חדשות נוספות שיעניינו אותך:

 

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup