מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> מידע כללי על הפסיכומטרי >> המרכז הארצי לבחינות והערכה

המרכז הארצי לבחינות והערכה

המרכז הארצי לבחינות והערכה הוא הגוף שמחבר, מארגן ובודק את המבחנים הפסיכומטרים, ושאר מבחנים ממיינים לאקדמיה. המרכז הוקם בשנת 1981 בשיתוף כל האוניברסיטאות בישראל, במטרה לחבר ולהפעיל מערכת מבחנים שתסייע למיין את המועמדים למוסדות להשכלה גבוהה בארץ. עד אותה שנה, כל אוניברסיטה, ואפילו כל פקולטה או מחלקה, קיימו מבחני כניסה משלהם. כך שאם לא הייתם בטוחים איפה אתם רוצים ללמוד או מה אתם רוצים ללמוד, הייתם צריכים לנדוד מאוניברסיטה לאוניברסיטה ולהבחן בכל פעם במבחנים אחרים שלהם דרישות אחרות. כך, הקמתו של המרכז הארצי לבחינות והערכה והפעלת המבחן הפסיכומטרי עשתה קצת סדר בדברים וקבעה מערך בחינות אחיד ומשותף לכל האוניברסיטאות בישראל.

המרכז הארצי לבחינות והערכה  אחראי גם לקיומן של בחינות נוספות, מלבד הפסיכומטרי: מבחן אמיר, מבחן יעל, מבחני הקבלה לפקולטות לרפואה ומבחני הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה. המרכז הארצי לבחינות והערכה לא מסתפק בעריכת  בחינות בלבד אלא גם מפתח כלי מיון בתחום ההשכלה הגבוהה.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הוא מוסד ציבורי ללא כוונת רווח; חברות בו כל האוניברסיטאות בישראל, והוא פועל תחת פיקוח הנציגים שלהן.

מי עובד במרכז הארצי לבחינות והערכה?

במרכז הארצי לבחינות והערכה עובדים אנשי מקצוע המתמחים בהערכה ופסיכומטריקה, הלא הוא מדע הפסיכומטרי. בנוסף אליהם, פועלת במרכז מועצה מדעית שחברים בה אנשי מקצוע מהארץ ומחו"ל. תפקידה של המועצה לייעץ ולהדריך את עובדי המרכז ולשמור על רמתו הגבוהה של המבחן הפסיכומטרי.

ניתן ליצור קשר עם המרכז הארצי לבחינות והערכה בטלפון: 02-6759555 או באתר האינטרנט: www.nite.org.il

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup