מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות >> יוזמה לצמצום הבגרויות

יוזמה לצמצום הבגרויות

משרד החינוך שוקל לצמצם את היקף בחינות הבגרות. שר החינוך, גדעון סער, מינה וועדה שתפקידה לבחון את האפשרות לצמצם את מספר הבגרויות שעומד היום על 7 מקצועות חובה ועוד 265 בגרויות שונות במקצועות בחירה.

שלוש בגרויות בלבד

האם בעתיד נלמד לפחות בגרויות?

בראש הוועדה שחוקרת את הנושא עומדת מנכ"ל משרד החינוך, דלית שטראובר, וחברים בה נציגי האוניברסיטאות, ארגוני המורים ואנשי אקדמיה. האפשרות שבוחנת הוועדה היא לצמצם את מספר הבחינות ל-3 בגרויות בלבד: אנגלית, לשון ומתמטיקה. הבגרויות ירוכזו בשנת לימודים אחת. שאר מקצועות הלימודים יילמדו במתכונת פנימית והבחינות בהם יהיו פנימיות גם הן או שיוגשו בהם עבודות. 

ההנחה מאחורי היוזמה היא שבחינות הבגרות גורמות להרבה לחץ אצל התלמידים: הבגרויות במקצועות השונים נמשכות לאורך שלוש שנות התיכון והופכות לחלק המשמעותי ביותר אצל התלמידים. הרעיון של יוזמי ההצעה הוא להוריד מהלחץ הזה ולמנוע מבתי הספר להפוך ל"בתי חרושת לציונים". על פי יוזמי ההצעה, החלפת הבגרויות לבחינות פנימיות בתוך בית הספר, תוריד מהלחץ הזה ותעודד אצל התלמידים יותר אהבה למקצועות הנלמדים.

בגרויות במדינות אחרות

כיום מחויבים כל התלמידים בישראל להיבחן במקצועות: מתמטיקה, אנגלית, לשון, אזרחות, היסטוריה, תנ"ך ואזרחות. חלק מהמקצועות מפוצלים למספר יחידות לימוד שונות (למשל הבגרות בלשון מחולקת לשתי בגרויות שונות).

ומה קורה בעולם? בארצות הברית לא מקיימים בגרויות כלל, וציון הגמר נקבע על פי מבחנים פנימיים בלבד. בגרמניה יש ארבע בגרויות חובה, ועוד מספר בגרויות בחירה. בפינלנד מקיימים ארבע בחינות בגרות במקצועות מתמטיקה, אנגלית, הבנת הנקרא ומקצוע בחירה אחד. באנגליה יש שלוש בגרויות בלבד.

לא ברור האם היוזמה הזאת תצא לפועל, אבל בכל מקרה אין ספק שהרעיון להפחית את הלחץ מהתלמידים ולשים את הדגש על לימוד אמיתי ולא על ציונים, הוא מבורך.

 

חדשות נוספות שיעניינו אותך:

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup