מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> חדשות פסיכומטרי >> סיכום שנת 2011 בפסיכומטרי

סיכום שנת 2011 בפסיכומטרי

אז מה קרה ב-2011 בפסיכומטרי? מי הוציא ציונים גבוהים יותר, גברים או נשים? נבחנים בעברית או בערבית? ובאיזה מועד הציונים הכי גבוהים? כל הנתונים הסטטיסטים שקשורים למבחן הפסיכומטרי בשנת 2011 נמצאים פה, בסיכום הדו"ח של המרכז הארצי לבחינות והערכה. 

גברים או נשים?

מי מוציא יותר במבחן הפסיכומטרי? אם הנחת הבסיס שלכם הייתה שנשים מוציאות ציון גבוה יותר, זה לא המקרה במבחן הפסיכומטרי. לפי הדו"ח של המרכז הארצי, גברים מוציאים בממוצע 43 נקודות יותר מנשים! המרכז הארצי מסביר את הנתונים הללו בכך שנשים גם נבחנות יותר, כ-56% מהנבחנים הם נשים, 39% גברים, ו 5% שלא דיווחו על מינם. בגלל שכמות הנשים משמעותית גדולה ביותר מהנבחנים, כך גם קיים שיעור גבוה יחסית של בעלי יכולת נמוכה יותר ובגלל זה ההבדלים בציונים. 

ציון ממוצע
 

  • הציון הממוצע לנבחני הפסיכומטרי בשנת 2011 היה כ-534 נקודות, ירידה של נקודה אחת מהשנה הקודמת. לפי המרכז הארצי, אין סיבה ממשית לירידה הזאת, וזהו תנודתיות רגילה בין שנים.
  • ציון פסיכומטרי הגבוה ביותר ניתן בבחינת פסיכוטרי משולב (594), כאשר במקום השני הבחינה בעברית עם ציון ממוצע של 566.

כמות הנבחנים ומועדי הפסיכומטרי
 

  • לפי המרכז הארצי, נעשו כ- 76,395 בחינות פסיכומטרי בשנת 2011, עליה של כמעט 4,000 בחינות משנת 2011, כאשר הפסיכומטרי בנוסח הערבית הוא שעלה בצורה המשמעותית ביותר, כמעט 2,000 נבחנים יותר.
  • מועד הפסיכומטרי המבוקש ביותר הוא מועד אפריל עם 22,752 נבחנים, כאשר מועד פברואר הוא בעל מספר הנרשמים הנמוך ביותר- 9,068. 
  • הציון הממוצע הגבוה ביותר מבין המועדים היה במועד אפריל ודצמבר (571), כאשר הממוצע הנמוך ביותר הוא במועד יולי (557). כמובן שאין להסיק מנתונים אלה על כדאיות מועד כזה או אחר, ציון פסיכומטרי נקבע באופן יחסי לפי פרמטרים שונים ולא מול מועדים שונים של אותה שנה.

חזרה לחדשות פסיכומטרי

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup