מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> ייעוץ והכוונה >> הכוונה לחיילים משוחררים

הכוונה לחיילים משוחררים

השחרור מהצבא מסמל עבור רבים את אות הפתיחה לחיים העצמאיים ואת ההתמודדות עם שאלות כמו מה ללמוד ובאיזה מקצוע לעסוק. הרבה מתלמידי לחמן נמצאים בשלב הזה וניגשים למבחן הפסיכומטרי או משלימים בגרויות אחרי השחרור ולקראת הלימודים. איך אפשר למצוא משרות דרושים חיילים משוחררים שיתאימו לכם?

בין לבין, הרבה חיילים משוחררים מנסים לחסוך כסף ללימודים, לדירה או לטיול. לרוב מדובר במשרות חלקיות או עבודות לתקופת זמן מוגבלת שנועדו על מנת לקבל מענק עבודה מועדפת. ניתן לשלב את הלימודים לפסיכומטרי או לבגרויות עם עבודה, אך רצוי שזו תהיה עבודה עם שעות גמישות שתאפשר לכם לקחת חופש מרוכז בתקופת המרתון לקראת המבחנים.

אם אתם מתכננים לעבוד אחרי השחרור - הנה כמה דברים שכדאי שתדע לפני שאתם רצים למודעות דרושים חיילים משוחררים:

מענק שחרור

מענק שחרור הוא הטבה כספית שניתנת לחיילים ששירתו לפחות 12 חודשי שירות סדיר. מענק השחרור מחושב לפי מס' החודשים שבהם החייל שירת והתפקיד שבו שירת (לוחם, תומך לחימה או אחר). סכום המענק מחושב כמכפלה של מספר חודשי השירות בסכום המגיע עפ"י המקצוע הצבאי שלך.

בהתאם להחלטת הכנסת, החל משנת 2012, מענק השחרור יגדל באופן הדרגתי במשך חמש השנים הבאות. אם השתחררתם אחרי ה- 1.1.2012, תקבלו את התוספת בהתאם למועד שחרורכם:

מועד שחרור לאחר ה - 01.01.2012:

מין

מקצוע צבאי

הסכום החודשי המגיע לך

מקסימום מס' חודשים

סכום מקסימאלי

חייל

לוחם

333

32 חודשים

11,544

 

תומך לחימה

278

34 חודשים

9,896

 

אחר

222

36 חודשים

7,992

חיילת

לוחמת

333

20 חודשים

7,548

 

תומכת לחימה

278

22 חודשים

6,560

 

אחר

222

24 חודשים

5,328

 

כדי לדעת את הסכום המדויק של מענק השחרור אותו תקבלו, עליכם לחכות לתעודה שתישלח אליכם בדואר מהקרן להכוונת חיילים משוחררים. המענק מועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם.

עבודה נדרשת

חיילים משוחררים (או מסיימי שירות לאומי) שבוחרים לעבוד באחת משורת עבודות המוגדרות "עבודה נדרשת" למשך 6 חודשים לפחות זכאים לקבל מהביטוח הלאומי מענק חד פעמי. כיום המענק עומד על סכום של 9,239 ש"ח.

סוגי העבודה הנדרשת כוללים:

  • עבודה במפעלי תעשייה ובבתי מלאכה
  • עבודה באתרי בנייה
  • עבודה בתחנות דלק
  • עבודה בבתי מלון (למעט פקידות)
  • עבודה באתרי גידול חקלאיים ובבתי אריזה
  • טיפול באנשים עם מוגבליות.

על מנת לקבל את המענק יש להגיש תביעה לביטוח הלאומי לאחר סיום תקופת העבודה (כאמור, 6 חודשים לפחות), ולא יאוחר מ-42 חודשים מסיום השירות הצבאי הסדיר.

טיפים למציאת עבודה לאחר השחרור

אם אתם מחפשים עבודה אחרי השחרור, סביר להניח שלא היה לכם ניסיון תעסוקתי רב בעבר. עובדה זו יכולה להקשות עליכם לכתוב את קורות החיים. אל תסתבכו - אם אתם צעירים סביר להניח שהמעסיק לא מצפה שיהיה לכם המון ניסיון. נסו להדגיש את ההצלחות שלכם - בלימודים, בצבא ובחיים (למשל עבודה התנדבותית, הצייטנות בלימודים, תפקידים מעניינים שעשיתם בצבא). בנוסף, תוכלו לציין מספר תכונות אישיות שמייחדות אתכם (לא יותר מדי), וכישורים מיוחדים כמו שפות שבהם אתם שולטים, שליטה ביישומי מחשב וכו'.

הנה כמה טיפים לכתיבת קורות חיים בצורה נכונה:

  • הקפידו על סדר כרונולוגי הפוך - מהתפקיד האחרון שעשיתם לראשון.
  • אם אין לכם ניסיון תעסוקתי מרשים - כתבו את ההשכלה והשירות הצבאי לפני הניסיון התעסוקתי. אם הצטיינתם בלימודים או התנדבתם - הדגישו זאת, זה יכול להיות לטובתכם.
  • הקפידו לכתוב את קורות החיים בקובץ וורד - שלא יעלה על עמוד אחד (אם רק השתחררתם אין שום סיבה שעמוד אחד לא יספיק).
  • התאימו את קורות החיים לכל משרה - על תתעצלו ותערכו שינויים בקורות החיים לכל משרה שאליה אתם שולחים - נסו להדגיש את הדברים הרלוונטיים למשרה ולהתאים את הניסוח לניסוח של המגייס (למשל אם המגייס השתמש במונח "מנהל פרויקט"  ובקורות החיים שלכם כתוב "אחראי פרויקט", רצוי לבצע התאמה של המונח לפני ששולחים את קורות החיים).

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup