מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> מידע כללי על הפסיכומטרי >> פסיכומטרי - שאלות נפוצות

פסיכומטרי - שאלות נפוצות

לחמן מכינה לפסיכומטרי כבר שנים רבות עם אינספור תלמידים שניגשו בהצלחה למבחן. כפי שניתן לנחש – בכל שנה אנו ניתקלים בשאלות רבות הקשורות אל הפסיכומטרי עצמו, לימודי פסיכומטרי או אל קורס פסיכומטרי. אנו יודעים ששאלות אלה מעניינות אתכם, ועל כן ריכזנו עבורכם את כמה מהשאלות שהופנו אלינו בקשר לבחינה הפסיכומטרית, ללימוד לפסיכומטרי ולקורס פסיכומטרי בלחמן, על מנת שתוכלו ללמוד מהן:

מאיזה גיל מותר לעשות פסיכומטרי ?
מותר לגשת לפסיכומטרי בכל גיל.
 
שמעתי בחדשות על הרפורמה במבחן הפסיכומטרי. מתי זה יקרה ומה זה אומר לגבי הלמידה לבחינה?
ב-04.07.2011 הוצגה בוועדת החינוך בכנסת תוכנית לרפורמה בפסיכומטרי, אשר תיכנס לתוקף בשנה הקרובה. במסגרת השיינויים בפסיכומטרי תתווסף לבחינה הפסיכומטרית מטלת כתיבת חיבור, ומבנה פרקי הבחינה ואופן חישוב הציון הכללי בה ישתנו. מידע נוסף על הרפורמה ואיך אנחנו נערכים אליה בלחמן - תוכלו למצוא כאן
 
אני מנסה ללמוד מסודר ולא מצליח - איך כדאי לי לסדר נכון את השבוע בכדי ללמוד כמו שצריך?
כדי ללמוד כראוי לפסיכומטרי כדאי לתכנן מראש מה לומדים בכל יום, וחשוב שהחומר יהיה משלושת הפרקים – פרק כמותי, פרק מילולי ואנגלית. בצורה זו תוכל להטמיע את לימודי הפסיכומטרי ולהתקדם כראוי.
 
מתי אני יכול לגשת למבחן פסיכומטרי עם הקלות (פסיכומטרי מותאם)?
פסיכומטרי מותאם מתקיים ב-3 מועדים: אפריל, יולי ודצמבר. כדי להיות זכאים לגשת אל מבחן פסיכומטרי מותאם חשוב לפנות למרכז הארצי מוקדם ככל הניתן.
 
האם צריך ללמוד את כל המילים כבר לפני תחילת קורס הפסיכומטרי?
בניגוד לעבר, הפרק המילולי מכיל פחות שאלות העוסקות בידע של אוצ"מ. מכיוון שאחת ממטרות הרפורמה שמבחן הייתה להפוך את הפרק ליותר מחובר לצרכי היומיום האקדמיה הנתח שתופס נושא אוצ"מ קטן משמעותית.

לאור זאת, אין כמעט צורך להתחיל ללמוד מילים לפני תחילת הקורס, בטח לא באותה אינטנסיביות שבה היינו ממליצים לעשות זאת לפני השינוי שחל בבחינה.
 
אני כרגע חייל, פסיכומטרי כבר עשיתי אבל קיבלתי ציון שלא מספיק למה שאני רוצה ללמוד. השאלה שלי היא כזו: אני משתחרר בתחילת השנה, ואם לא אתחיל עד אז עם קורס פסיכומטרי לא אספיק להירשם לסמסטר א'. האם כדאי לי להירשם לקורס פסיכומטרי של לחמן תוך כדי הצבא?
באופן עקרוני, לחמן בנויה לתת מענה לחיילים הרוצים ללמוד לפסיכומטרי, אך ברור שגם לסוג השירות שלך יש קשר הדוק ליכולת ללמוד ולהשקיע את הזמן הנידרש לפסיכומטרי: אתה צריך לשאול את עצמך אם יש לך מספיק זמן ללמוד, ועל פי זה להחליט אם אתה יכול להרשם ללימודי פסיכומטרי בלחמן. מובן שאם יש לך מספיק זמן להשקיע בקורס פסיכומטרי אין בעיה שתקדים את המאוחר ותירשם אליו כבר עתה. אך אם השירות הצבאי שלך אינטנסיבי מאוד, אולי כדאי שתדחה את קורס הפסיכומטרי כמו גם את ההרשמה לפסיכומטרי, כדי שתוכל להשיג את הציון הגבוה והטוב ביותר.
 
עשיתי מבחן פסיכומטרי לפני 5 שנים, האם אני צריך לעשות שוב מבחן פסיכומטרי או שציון המבחן עדיין תקף? 
לא. ציון פסיכומטרי תקף ל-7 שנים בכל המוסדות, כאשר בחלק מהאוניברסיטאות הציון תקף לכל החיים.
 
איבדתי את הקוד שקיבלתי אחרי המבחן הפסיכומטרי לבדיקת הציון, איך אני אגלה את הציון שקיבלתי?
ציוני הפסיכומטרי מגיעים גם בדואר ישירות לכתובת שרשמת בטופס ההרשמה, בערך כ-שבוע לאחר פרסום הציונים באינטרנט.
 
קורס פסיכומטרי בלחמן מתחיל רק עוד חודשיים, ואני כבר רוצה להתחיל ללמוד, אבל כולם צוחקים עלי. האם כדאי לי להתכונן לפני שאני מגיעה לקורס בלחמן, או שלחכות? מה כדאי לי לעשות כדי לנצל את הזמן כמו שצריך?
מכיוון שהבחינה הפסיכומטרית היא בחינה שהציון שלה הוא יחסי, חשוב לעשות כל שניתן להגדיל את היתרון היחסי שלך.
 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup