מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות >> ציון נמוך ב-5 יחידות או ציון גבוה ב-4 יחידות?

ציון נמוך ב-5 יחידות או ציון גבוה ב-4 יחידות?

אז מה עדיף? 4 יחידות בציון של 90, או 5 יחידות בציון של 60? בגרות במתמטיקה

תלמידים המנסים להתקבל לאוניברסיטאות השונות העדיפו במקרים רבים להבחן בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות ולהוציא ציון גבוה יחסית מאשר להבחן ולנסות ולהתמודד עם הבחינה המקבילה ב-5 יחידות.

מכיון שהבונוסים המחולקים למקצועות מוגברים תלויים גם במספר היחידות וגם בציון של המבחן, עדיף ציון של 90 ב-4 יחידות מאשר ציון של 60 ב-5 יחידות.

הטכניון החליט לשנות את שיטת הבונוסים המקובלת אצלו ולתת ציון גבוה יותר לתלמידים המנסים להבחן ב-5 יחידות מתוך השאיפה לעודד מצוינות בקרב התלמידים, שגם אם המבחן ב-5 יחידות קשה יותר - החומר יותר מקיף ויותר רלוונטי לתלמידים הרוצים להתחיל בלימודים גבוהים בטכניון.

לאחר שינוי הקריטריונים של הטכניון, ועד ראשי האוניברסיטאות החליט לבדוק את הנושא על מנת להטמיע את השיטה גם בשאר האוניברסיטאות.

החדשה למעשה תגרום לכך שתלמיד שיעשה 3 מקצועות מוגברים ברמה של 5 נקודות יזכה לבונוס מיוחד של  30 נקודות לכל בחינה, כאשר תלמידים שנבחנו ברמה של 4 יחידות יקבלו רק בונוס של 10 נקודות לכל בחינה, מה שלמעשה יבטיח שלתלמיד המעוניין להתקבל יהיה יותר משתלם ללמוד ברמה הגבוהה ביותר, בנוסף למימוש הפוטנציאל הלימודי.

לקריאה נוספת : YNET

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup