מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> חדשות פסיכומטרי >> הבוחן הממוחשב בפסיכומטרי

הבוחן הממוחשב בפסיכומטרי

הפרק המילולי בפסיכומטרי השתנה בצורה הקיצונית מבין הפרקים השונים ביולי האחרון לאחר כניסת הרפורמה בפסיכומטרי לתוקף,  ועם הנחלתו של חלק החיבור בפסיכומטרי.  המרכז הארצי לבחינות והערכה פיתח מערכת אשר תוכל לבדוק את החיבור בפסיכומטרי ללא עזרה אנושית ולצמצם למינימום את מרווח הטעות האפשרי בעקבות בדיקה של חיבור על ידי גורם אנושי, בשונה משאר שאלות המבחן.

כידוע לכם, חלק החיבור בפסיכומטרי כולל חיבור בנושא מסוים באורך של 25-30 משפטים, שבו הנבחנים נמדדים בהתאם לתוכן וללשון החיבור.

מבחינת תוכן - האם הטיעונים שהבעתם בחיבור רלוונטים לנושא, קוהרנטיים, ברורים ומשכילים, והאם הדבר כתוב בצורה לוגית נכונה, קשר נכון בין המשפטים והפסקאות.

מבחינה לשונית - האם השימוש הוא בשפה עשירה, בסימני פיסוק נכונים ובמקום הנכון וכדומה.

פיתוח חדש של המרכז הארצי מציע בדיקה של פרק החיבור בפסיכומטרי על ידי מחשב, בעזרת קריטריונים שפותחו מראש במיוחד לשפה העברית. זהו פיתוח אשר מנתח את הטקסט גם מבחינת התוכן, האם המלל בחיבור רלוונטי לתוכן ולנושא והאם כתוב בצורה הגיונית ולוגית, וגם האם הנבדק השתמש בשפה עשירה, בסימני פיסוק נכונים, לא חזר על מילה מסוימת מספר רב של פעמים ולא רשם רק למען מילוי השורות.

האם בדיקה ממוחשבת תוכל להעריך את החיבור האנושי? לטענת המרכז הארצי - המערכת מוכנה לשימוש , אך בינתיים היא תופעל בנוסף לבודקים אנושיים שיעריכו את מטלת החיבור, לקראת מבחן פסיכומטרי ממוחשב לגמרי.

לקריאה נוספת : YNET

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup