מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> מידע כללי על הפסיכומטרי >> אמונות טפלות על הפסיכומטרי

אמונות טפלות על הפסיכומטרי

קיבצנו עבורכם כמה מהאמונות הטפלות הנפוצות יותר שאנו שומעים במהלך קורסי הפסיכומטרי בלחמן. אמונות אלה יכולות להשמע לכם הגיוניות או מופרכות, אבל כדאי שתזכרו - פסיכומטרי הוא אחרי הכל מבחן שדורש מיומנות וידע, ברגע שתבחרו ללמוד אליו בדרך הנכונה - בדרך של לחמן - אין סיבה שלא תצליחו.    

שכן של חבר שלי לא השקיע דקה והוציא 795 בפסיכומטרי

לכל אחד מאיתנו יש שכן של חבר של חבר, שהצליח להוציא 800 בפסיכומטרי או ציון ממש קרוב לכך בלי למצמץ או לפתוח ספר. שום ספרים, שום קורסי הכנה – פשוט כשרון טבעי, מצויינות לשמה. 
ובכן, כדי לעשות סדר בדברים – יש אנשים שניגשים למבחן פסיכומטרי בלי שום הכנה, אבל רובם המוחלט לא משיג ציון שהייתם קוראים לו "בסדר", שלא לדבר על 800. מאוד פשוט להסביר את זה – הפסיכומטרי לא בודק חכמה, ולכן גם אם אתם חכמים מאוד תצטרכו להתכונן ולהבין עוד לפני המבחן איך פותרים אנלוגיות מילוליות, או באיזו צורה ניגשים להוראות של  הפרק הכמותי, שלא להזכיר את הזמן הקצוב העומד לרשותכם. בדיוק מסיבות אלה גם אם ניחנתם בתפיסת פסיכומטרי טובה יותר משל האחרים תצטרכו ללמוד כיצד צריך לגשת לשאלות המבחן ולפתור אותן בתוך זמן קצר.
 

אי אפשר לשפר ציון פסיכומטרי ביותר מ-100 נקודות

אולי שמעתם כבר את המשפט הטוען כי "עם קבלת ציון פסיכומטרי במבחן הסימולציה הראשון, למעשה אפילו לפני שהתחלתם ללמוד לפסיכומטרי, אפשר לנחש פחות או יותר כמה תקבלו - הרי אי אפשר להעלות ציון פסיכומטרי ביותר מ-100 נקודות מנקודת הפתיחה". אם ככה, אולי אתם חושבים לעצמכם, אז למה בכלל להשקיע בלימודי פסיכומטרי? הכול הרי קבוע מראש, פלוס מינוס מאה נקודות.
ובכן, בניגוד למה שאומרים, בהחלט אפשר לשפר את ציון הפסיכומטרי ביותר מ-100 נקודות, ולא רק מהסימולציה הראשונה, אלא גם מהמבחן עצמו. חשוב להבין איך הפסיכומטרי עובד ועל מה לשים את דגש, ולכן ככל שתשקיעו יותר ותלמדו את השיטה, דרך המחשבה המיוחדת של הפסיכומטרי והמילים הנדרשות – כך יעלו הסיכויים שלכם לשפר את הציון ולהתקבל ללימודי תואר ראשון כפי שרציתם.
הדרך הטובה ביותר לשפר ולהפנים את דרכי הלימוד לפסיכומטרי היא בעזרת מדריכים מיומנים ושיטות בדוקות – הרשמו לקורס פסיכומטרי של לחמן ותראו איך כל אחד מכם יכול לשפר את ציונו.
 

ניתן להקיף רק את הספרה 4 בכל השאלות ולהוציא 687

הבן דוד של ההוא שקיבל 800 בלי להתאמן הוציא 687 בזכות המזל הטוב שנפל בחלקו – הוא סימן בכל המבחן רק את הספרה 4 וקיבל קרוב ל-700.  בינינו, אילו היינו במקומו היינו גם ממלאים טופס לוטו ביציאה מהמבחן, אין ספק שכמה מיליונים היו בדרך אלינו... 
אין ספק שגם במבחן פסיכומטרי, כמו בכל דבר בחיים, מזל עוד לא הפריע לאף אחד. אבל אי אפשר להתבסס על מזל בלבד כשניגשים לפסיכומטרי. דבר אחד ברור: אם רוצים להצליח בפסיכומטרי צריך לעבוד קשה, להשקיע זמן ומחשבה ולנסות להתעלות מעל עצמכם. אין שום דרך אחרת לקבל ציון פסיכומטרי גבוה. חשוב לזכור, שאם תסתמכו רק על מזל ותאמינו שהכול נקבע מלמעלה (כולל ציון פסיכומטרי), יכול להיות שלא תתאמנו לפסיכומטרי כמו שצריך, ומכאן, גם הציון לא יהיה הציון שרציתם.
 

כל מי שמסביבי קיבל יותר מ-700 בפסיכומטרי

אולי זה נכון, אבל פשוט הגיוני יותר שמי שלא קיבל ציון גבוה פשוט לא ידבר על כך או לא יזכיר שכבר נבחן. מבחינה סטטיסטית, רק 5% מהניגשים נמצאים בטווח הגבוה של הסקאלה כלומר קיבלו יותר מ-700 בפסיכומטרי, לעומת 10% הנמצאים בטווח הנמוך. הסבירות שכולנו מסתובבים דווקא עם ה-5% שקיבלו ציון גבוה היא די קלושה... 
 

מועדי הפסיכומטרי שנערכים אחר הצהריים ובאביב הם נורא קשים

אין מדריך בקורס פסיכומטרי של לחמן שלא נשאל איזה מועד פסיכומטרי נחשב "קשה" או "קל" יותר ממועדי פסיכומטרי אחרים. למרבה הצער, אין תשובה לשאלה זו, פשוט מכיוון שמה שנחשב קשה לך יכול להחשב קל לחברך, ולהפך. יכול להיות שבפסיכומטרי גילית שאלה שפתרת רק אתמול ואתה זוכר בדיוק איך להתמודד איתה, או שדווקא עליה דילגת ואין לך מושג מה לעשות איתה... בקיצור, זה פשוט עניין של מזל, וברוב מבחני הפסיכומטרי יופיעו שאלות "קשות" יחד עם שאלות "קלות".
מבחני הפסיכומטרי נכתבים כך שיהיו באותה רמה (לשם כך קיימים פרקי הפיילוט) ולכן מידת הקושי שלהם קשורה לכמה השקעתם והתכוננתם למבחן. נוסף על כך, חשוב לזכור כי ציון הפסיכומטרי הוא ציון יחסי, וכשמחשבים אותו לא מתייחסים רק לנבחנים באותו מועד אלא לכלל הנבחנים בפסיכומטרי במועדים שעברו. 
 

עוד שנה מבטלים את הפסיכומטרי, אז אין לי למה ללמוד

כבר יותר מ-20 שנים רצה השמועה שמבטלים את הפסיכומטרי, אבל כפי שאנחנו רואים, הוא לא בוטל כלל. אם אתם רוצים להתחיל ללמוד תואר ראשון בקרוב, לא היינו מציעים לחכות עם הלימודים עד שיחליטו לבטל או להחליף את פסיכומטרי, כי יכול להיות שלא תגיעו לכך לעולם. אז קחו אוויר, הירשמו לקורס פסיכומטרי של לחמן והתחילו ללמוד. 
 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup