מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> מועדי בגרויות >> בגרות חורף או בגרות קיץ?

בגרות חורף או בגרות קיץ?

רבים שואלים אותנו מתי לגשת למועד בגרות חורף ומתי לגשת למועד בגרות קיץ, אז אם גם אתם מתחילים תהליך של שיפור בגרויות או השלמת בגרויות, קראו את ההסבר על כל אחד ממועדי הבגרויות וביחרו את המועד שהכי רלוונטי עבורכם.

מה ההבדלים בין מועדי החורף למועדי הקיץ?

ההבדל בין מועדי הבגרויות הוא בכמות הבגרויות המתקיימות בכל מועד. במועדי בגרות חורף ניתן להבחן רק במקצועות החובה : אזרחות, חיבור , ספרות , תנ"ך, היסטוריה,  אנגלית ומתמטיקה. אם ברצונכם להיבחן במקצועות מורחבים  כמו סוציולוגיה, פסיכולוגיה, פיזיקה כימיה וכו' – ניתן להיבחן במקצועות הללו רק במועדי בגרות קיץ.

מתי לגשת לבגרות בחורף ומתי לגשת למועד הקיץ?

כפי שהסברנו בהבדלים לגבי המועדים, יש לבדוק קודם האם קיים מועד בגרות בחורף לבגרות שבה תרצו להבחן. רק אם אתם מעוניינים לגשת לאחד ממקצועות החובה תוכלו לבחור מתי לגשת למבחן בהתאם לשיקולים שלכם.מועדי בגרויות - חורף

ישנם מספר יתרונות לכל אחד מהמועדים, הכל תלוי כמובן בצרכים שלכם ובבגרויות שאליהן תרצו לגשת. למשל, אם אתם מעוניינים להתחיל ללמוד בשנת הלימודים הבאה, יש להרשם עם ממוצע בגרויות עדכני כבר מספר חודשים לפני תחילת הלימודים ברוב הפקולטות במקרה ותרצו להרשם לחוג מבוקש או באחת מהאוניברסיטאות בארץ. אם תיגשו למועדי בגרות קיץ תקבלו את ציוני הבגרות רק בסוף אוגוסט / תחילת ספטמבר, מה שמעמיד בספק את התחלת הלימודים כבר באוקטובר שלאחר מכן בגלל שלא ניתן למסור לאוניברסיטה את ממוצע הבגרויות העדכני שלכם.  לכן, אם אתם רק משפרים בגרות ספציפית עדיף לגשת במועד החורף שבה הציונים נמסרים כבר במהלך אפריל.

כאשר ניגשים להשלים בגרויות בדרך כלל נהוג לגשת במועדי הקיץ בגלל שניתן לגשת לכל הבגרויות ביחד, אך אם קיימת אפשרות שונה, מומלץ לחלק את הבגרויות בין מועדי הבגרויות על מנת להקל על מועד הקיץ. בנוסף, מחקרים מראים כי למידה במהלך החורף קלה יותר מכיוון שקיימות פחות אופציות החיצוניות שלכם שעלולות לפגום ביכולת הריכוז והלמידה שלכם.

לסיכום, בידקו לפני שאתם נרשמים לאחד ממועדי הבגרות השונים מה הצרכים שלכם ומתי הציונים מתפרסמים. אם אתם משפרים בגרות ספציפית וקיימת אפשרות לגשת במועד חורף-תיגשו על מנת שזה לא יפגום בסיכוי להתקבל ללימודים גבוהים, ואם אתם משלימים בגרויות לרוב תצטרכו לגשת במועדי הקיץ למספר בגרויות ולכן אפשר להקדיש את החורף למבחן פסיכומטרי ואת הקיץ למבחני הבגרות.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup