מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> ייעוץ והכוונה >> תואר ראשון - מקצועות >> לימודי קרימינולוגיה

לימודי קרימינולוגיה

לימודי קרימינולוגיה ושינוי במגמות חברתיות

מבט אחד קצר על נתונים חברתיים שונים במדינת ישראל בעשור השני של המאה העשרים ואחת עלול להביא את המסתכל מבחוץ למסקנות עגומות: העוני במדינת ישראל הולך ומחריף, הקיטוב הכלכלי והפערים הכלכליים הולכים וגדלים ואחוזי הפשיעה נמצאים בעלייה מתמדת, גם אם הם נעצרים מדי פעם. רמת האלימות בחברה הישראלית גוברת והביטחון האישי הידרדר לרמות מסוכנות. רשויות השיפוט ואכיפת החוק מאותגרות תדיר על ידי גורמים פליליים, הבוחנים בלא ארף את גבולות הסבלנות והסובלנות של המדינה.

ואולם לכל אלה יש גם צד אופטימי ומשיב נפש – יחד עם כל התופעות החמורות שהוזכרו לעיל ישנם יותר ויותר ארגונים וולונטריים, עמותות וגם ארגונים ממשלתיים ששמו לעצמם למטרה להיטיב את מצבם של בני נוער ולמנוע מהם לעבור אל הצד האפל של החוק. רבים מאלה הבוחרים לימודי קרימינולוגיה כחוג עיקרי או משולב עם חוגים רבים אחרים, עושים זאת  במטרה ברורה לסייע במיגור הפשיעה ובהגברת הביטחון ברחובות.

לימודי קרימינולוגיה – מה זה כולל

על מנת שלימודי קרימינולוגיה כאמור יהיו יעילים וישרתו את המטרה כנזכר לעיל, הם חייבים להיות יעילים. ואכן, בין השאר לומדים הסטודנטים מבואות לקרימינולוגיה, סוציולוגיה ופסיכולוגיה, יחד עם מבואות לסטטיסטיקה ולמשפטי. כל אחד מהמקצועות הללו לקוח מתחום דעת אחר – מדעים מדויקים, מדעי הרוח כמו גם מדעי החברה. בהמשך נחשפים הסטודנטים גם לשיעורים בתחום אכיפת החוק, אתיקה, תורת הענישה, פסיכופתולוגיה וסטייה חברתית ועוד.

בוגרי הלימודים פונים גם לשירות במנגנוני השיטור ואכיפת החוק – משמע משטרת ישראל, השב"ס וגופים אחרים בשירות המדינה. מעבר לאלה, כל משרד חקירות מעסיק חוקרים שיש להם ידע רב בנושא והם יכולים לתרום מהידע והניסיון שלהם לכל סוג חקירה – החל מתחום חקירות כלכליות וכלה בחקירות מסוגים אחרים, שהסיום המוצלח שלהם תלוי במידה רבה בידע המצטבר של החוקר, בניסיון וביכולות שלו לשלב בין כל אלה להשלמת המשימה.

תנאי קבלה ודרישות אקדמיות

תנאי הקבלה לחוגים לקרימינולוגיה במוסדות הלימוד השונים אינם זהים בכל המוסדות. העקרון המנחה הוא שילוב ושקלול בין ציוני הבגרות והמבחן הפסיכומטרי, כשכל מוסד מעניק משקל שונה לכל אחד. עם זאת, הדרישות האקדמיות הן מחמירות וסטודנט חייב לעמוד בכל הדרישות האקדמיות על מנת לקבל את התואר. כדי שיוכל להמשיך לקראת תארים אקדמיים מתקדמים, חייב הסטודנט המעוניין בכך להשלים את לימודיו בממוצע ציונים גבוה.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup