מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודי משפטים

תואר ראשון במשפטים מוכוון כלפיי כל מי שרוצה לעסוק במשפט, בין אם במשרדים קטנים, גדולים או במגזר הציבורי. כמו כן, לימודי משפטים מאפשרים התמחויות שונות כגון: עו"ד פלילי, עו"ד לבתי עסק, פרקליטות המדינה וכ'ו. ההתמחויות השונות הללו אולם מוצעות לאחר סיום לימודי התואר ראשון במשפטים ומתקיימות במהלך הסטאז'.

תואר ראשון במשפטים מחולק ללימודי ליבה הכוללים למידה והעמקה בדינים שונים ומהותיים לחוק: דיני עבודה, דיני חוזים, דיני עונשין, דיני נזיקין, דיני קניין, אתיקה ועוד. כל זאת על מנת להכשיר עוד בשנה הראשונה ללימודי התואר הראשון במשפטים את הסטודנטים כלפיי הבנה של מערכת החוק והמשפט בישראל. לאחר מכן, ישנם מוסדות אקדמיים המציעים התמחויות בחטיבות שונות, כמו למשל חטיבת מנהל עסקים, חטיבת פלילים ועוד תוכניות שונות.

כך שהחל מן השנה השנייה יכולים הסטודנטים כבר לפנות אל תחומי העניין המושכים אותם. לימודי תואר ראשון במשפטים נערכים בין 3 שנים ל-4 שנים, וכוללים גם כתיבה של עבודות סמינריוניות בהם חוקרים הסטודנטים מקרים שונים, תקדימים ועוד ומסיקים מהם מסקנות.

לאחר סיום הלימודים העיוניים מתבקשים הסטודנטים לבצע סטאז' (התמחות) של שנה במשרד עורכי דין, במהלך ההתמחות נחנכים הסטודנטים לקראת הפיכה לעורכי דין ומשפטנים. כמובן שבשלב זה, עדיף לפנות למשרדי עורכי דין המתמחים בתחומים הרלוונטיים לסטודנטים ולתחום בו הם מעוניינים לעסוק. בין המשרדים אפשר למצוא משרדים העוסקים בפלילים, מקרקעין, משרדי עו"ד תעבורה, משרדים שעוסקים בדיני משפחה, עו"ד מסחרי, קניין ועוד. בתום ההתמחות נדרשים הסטודנטים לעבור את מבחני הלשכה הארציים.

רק לאחר סיום מבחני הלשכה מקבלים הסטודנטים את החותמת האחרונה ממשרד המשפטים הארצי וזוכים לתעודת הכרה כעורכי דין. ניתן להבין מכך שלימודי תואר ראשון במשפטים דורשים השקעה ומאמץ, אולם לימודים אלו מכשירים לקראת קריירה מאתגרת ומעניינת בעולם המשפט הישראלי והעולמי.

על מנת להתקבל אל לימודי משפטים יש לעמוד בקריטריונים מסויימים הכוללים גם ציון של בחינת הפסיכומטרי וציוני בגרויות טובים. לכל מוסד יש את הקריטריונים שלו של תנאי הקבלה לתוכנית הלימודים ושווה לברר זאת לפני התחלת לימודי הפסיכומטרי, על מנת לדעת מהו הציון הדרוש לקבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים.

 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup