מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודים וטכנולוגיה

השנים האחרונות מתאפיינות בתזוזה משמעותית של כל התחומים המוכרים לנו לכיוון טכנולוגי. תחומים רבים ומגוונים עושים תפנית משמעותית לכיוון הטכנולוגיה, מושפעים ממנה, ומתפקדים באופן המותאם לחידושים טכנולוגיים. תחום הלימודים אינו שונה, ואף ניתן לומר כי הוא נהנה מאלמנטים מהותיים המושפעים מהטכנולוגיה.

לימודים פרונטאליים OUT – מערכת אינטגרטיבית – IN:

בעבר הלא רחוק עוד ניתן היה לראות את מרבית מוסדות הלימודים – היסודיים, התיכוניים, ההשכלה הגבוהה ומוסדות לימוד וקורסים נוספים, מתמקדים בשיטת לימוד פרונטאלית ,של מורה מול כיתת תלמידים, ללא אינטראקציה או מעורבות של התלמידים מעבר לשיטות המסורתיות. שיטה ארוכת שנים אשר מלווה את מערכת החינוך והמערכות הלימודיות למיניהן כבר שנים ארוכות.

כיום המערכות השונות עברו שינויים מהותיים. התלמידים נהיו מעורבים יותר, המערכות פועלות משני צידי המתרס ולא רק באמצעות מעבר ידע חד כיווני. זה נכון לגבי תחומי לימוד רבים.

במאמר הבא ננסה למנות שלושה תחומי לימודים מהסוגים הנפוצים ביותר והכלליים ככל האפשר, ונראה כיצד הם הושפעו מחידושים טכנולוגיים וכיצד התאימו עצמם לתקופה מודרנית ומיוחדת זו.

מערכת ההשכלה הגבוהה:

מערכת זו מאופיינת בשינוי מהותי ומאוד חד. מביקורים תכופים של סטודנטים בספריות, מהרצאות פרונטאליות שלך מרצה אל מול כיתת תלמידים, אנו נמצאים כיום במצד שרובה המוחלט של מערכת ההשכלה הגבוהה מאופיין בלימודים עצמאיים, דרך רשת האינטרנט, עם שם משתמש וגישה לתכנים של הסטודנט מכל נקוה על הגלובוס המחוברת לאינטרנט. כיום הסטודנטים יכולים לעבור בהצלחה קורס שלם מבלי להיות פיזית בשיעור אחד, ועדיין לקבל גישה מלאה לכל החומר הנלמד ואף להגיש את כל עבודות החובה. מדבור בתקופה חדשה מבחינת ההשכלה הגבוהה.

לימודים יסודיים:

תחום שאמנם משתנה מעט לעט יותר, אך עדיין מאופיין בכמה שינויים משמעותיים. אחד מהם הוא מערכת ה'משוב', המאפשרת לתמיד ולמורה להיות בקשר יום יומי, אשר מעודכן באופן שוטף דרך האינטרנט ואף ניתן להעביר דגשים חשובים דרכה להורי התלמיד, שכיום מקבלים את המידע על ילדיהם לא רק מאסיפות ההורים.

לימודי נהיגה:

לימודים אלה, שנכנסים בקטגוריית הקורסים המקצועיים, קיבלו תפנית מפתיעה. בעזרת תוכנות דוגמת למד נהיגה, אפשר כיום ללמוד את חוקי התיאוריה בעזרת מולטימדיה, באופן שאינו מבדלי בין שפה לשפה, ובין כבדי שמיעה למשל, לשאר האוכלוסייה. המערכת מלמדת תיאוריה באופן מאוד חדשני וקל ומאפשרת לימודים שווים לכל נפש, ובכך מביאה עימה חידוש מרענן.

לסיכום – אפשר למנות תחומים רבים שעברו מהפך טכנולוגי, אך אנו נסתפק בקטגוריות כלליות אלה על מנת להבהיר שתחום הלימודים כולו עבר מהפך. על כן יש להתאים גם את האופן בו אנו לומדים כיום, ולנצל את ההתפתחויות הטכנולוגיות על מנת לא להישאר מאחור.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup