מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> ייעוץ והכוונה >> תואר ראשון - מקצועות >> לימודי ייעוץ משפחתי

לימודי ייעוץ משפחתי

הורות הינה מעמד ופרקטיקה שלא תמיד הייתה לנו האפשרות לקבל ממישהו מוסמך עצה ולימודים מסודרים. כיום המצב שונה, וקיימים גופים מוסמכים, בעלי יכולת להדריך הורים טריים כיצד לעבור את התקופה החדשה, המרגשת והקשה מאוד באופן שיהיה בריא לילד ולהורים יחד. לצורך כך, קיימות כיום מכללות המסמיכות מדריכים ויועצים אשר מלווים את ההורים החדשים ברגעים אלה. הקורסים המועברים במכללות אלה מסמיכים את היועצים במגוון נושאים ותחומים שבעבר היו נחלתם של מעטים בלבד.

כחלק מתכנית הלימודים במוסדות אלה מכללות לאימון, הדרכה הורית והנחיית הורים, אנו יכולים למצוא קורסים של חיי היום יום – שבעיני רבים לא היו בכלל כאופציות, אך כיום הם מצב נתון:

1.      הקניית הרגלי שינה לגיל הרך – התינוק המפציע לעולם נאבק בדברים רבים אשר מפריעים לו לישון כראוי. הוא מגיע לעולם חדש לחלוטין בו הוא מתמודד עם צרכים אותם לא היה לו כלל ברחם אימו, ובעולם האמתי קשה מאוד כאשר צרכים אלה אינם מסופקים בזה הרגע. לכן הרגלי השינה שלו הם לחלוטין לא בריאים, ופעמים רבות הוא מוצא עצמו מתעורר באמצע הלילה ולא חוזר לישון. שינה לא סדורה שכזו מפריעה כמובן גם להוריו, שצריכים להתרגל לשעות שינה לא טבעיות ולא קלות. מה שמפריע להם כמובן גם ביום יום. הקניית הרגלי שינה היא פרקטיקה חשובה מאוד אשר יועצת שינה או דולה לליווי לאחר לידה מספקת, ובעזרתם היא מעבירה את ההורים הטריים את התקופה החדשה והקשה. לימודים מקצועיים כאן הם בגדר הכרח, ומסמיכים אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר.

2.      סמכות הורית – לא קל להרגיל את הילד החדש לקבל את סמכות הוריו, ולעיתים אנו מתקשים מאוד לגרום לילד להבין שעליו להקשיב להוריו. הילד תופס את ההורה לעיתים כחבר, כמייעץ, ולא תמיד מקבל את מרותו כהורה. קורס סמכות הורית עוזר להורים החדשים ללמד את הילד בצורה נכונה וחכמה כיצד עליו להגיב להוריו, באמצעות כלים כמו לימוד כללים, חוקים וערכים שילמדו את הילד להקשיה להוריו, וכמובן לא להזיק לעצמו.

3.      הצבת גבולות – הילד לעיתים מציב את הוריו במקום מאוד לא קל, בהתפרצויות זעם ובמצבים שנראה שאין עליו שליטה. הכלים שיכולה לספק מכללה להדרכת הורים הם כאלה שיגרמו לילד לקבל את הגבולות שמציבים לו הוריו, באופן שכמובן יעזור לו לשמור על עצמו, ולהוריו להתנהל נכון יותר במצבם החדש.

לסיכום – מכללה להדרכת הורים מספקת שירות להורים החדשים להתנהל באופן נכון ובריא במצב חדש, בחיי היום יום הקשים של הרים טריים, אנשי מקצוע המלווים את ההורים החדשים מספקים להם את הכלים והידע להתמודד עם המצב החדש ולגדל את הילד כבר מהימים הראשונים בצורה חכמה ובריאה.

 

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup