מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודים בחו"ל

במאמר זה נסקור  את הפעולות הנדרשות לצורך קבלה ללימודים בחו"ל, את הסדר שלהן ואת החשיבות שלהן. לימודים בחו"ל שונים בדברים רבים מתוכניות הלימוד בישראל, תנאי הקבלה, תשלום שכר הלימוד ושפה הם רק חלק מהדברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים ללמוד בחו"ל. על מנת להמחיש את התהליך נבחר בדוגמא של לימודי רפואה באירופה.

איך מתקבלים לאוניברסיטה בחו"ל?

רפואה זה מקצוע נחשק שתנאי הקבלה אליו הם קשים, גם בישראל וגם מחוצה לה. אף על פי כן, מדינות במזרח אירופה מציעות תוכניות לימודים בשפה האנגלית המיועדות ספציפית לאזרחים זרים שלא הצליחו להתקבל ללימודי רפואה בארצם. מדינות כמו הונגריה, פולין ואיטליה הן הפופולאריות ביותר, עקב עלויות המחיה הזולות ושכר הלימוד הנמוך יחסית.

מהם תנאי הקבלה באוניברסיטאות השונות?

כל אוניברסיטה מציבה תנאים משלה, ואת המידע המדויק והאמין ביותר תמצאו באתרי האינטרנט של האוניברסיטאות שמעניינות אתכם. התנאים הבסיסיים להגשת מועמדות ללימודי רפואה הם תעודת בגרות מלאה ולעתים ציון פסיכומטרי. תעודת הבגרות צריכה לכלול הרכב מקצועות ריאלי, כמו פיזיקה וביולוגיה. מקצועות אלה יופיעו גם במבחני הכניסה ויילמדו בהרחבה בשנה הראשונה של הלימודים.

כמה זה יעלה?

צריך לבחון היטב את עלויות שכר הלימוד והמחיה במדינות השונות ולקבל החלטה שתתאים גם לתקציב. בשנת הלימודים הראשונה כמעט ואין אפשרות לעבוד עקב עומס הלימודים, וחלק מתנאי קבלת אשרת הסטודנט הוא הוכחת יכולת כלכלית למימון הלימודים והמחיה.

באיזו שפה מתקיימים הלימודים?

במדינות שהוזכרו נפתחו בשנים האחרונות תוכניות לימודים בשפה האנגלית, אבל עלותן גבוהה באופן ניכר מאשר ללמוד בשפה המקומית. מכינות קדם רפואיות שונות מציעות לימודי שפה כחלק מהקורסים שלהן, על מנת להכין את הסטודנטים לעתיד ללימודים בשפה שהיא לא אנגלית, כלומר לימוד השפה ברמה אקדמאית.

יש עוד ועוד מקום להרחיב ולספר על לימודים בחו"ל ואתרי אינטרנט שונים מציעים מידע, ייעוץ והכוונה לקראת המעבר לחו"ל וכן ליווי לאורך כל התהליך, משלב ההתעניינות הראשונית ועד לקבלה לאוניברסיטה. היעוץ הטוב ביותר שאפשר לקבל הוא מאנשים שלומדים בחו"ל, וניתן למצוא אותם בפורומים ובקבוצות פייסבוק שעוסקים בנושא.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup