מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> ייעוץ והכוונה >> תואר ראשון - מקצועות >> לימודי ניהול מערכות מידע

לימודי ניהול מערכות מידע

כל מה שצריך לדעת על ניהול מערכות מידע

המציאות הטכנולוגית בה אנו חיים, יצרה מצב מעניין, מצב בו כל אחד מאיתנו - מהאדם הפרטי ועד לתאגידי הענק - צובר לעצמו מידע בכמויות אדירות, אינסופיות לפעמים, על גבי אמצעים ממוחשבים. מידע זה משמש אותנו לעיתים מידי יום, ובמובנים מסוימים אף מגדיר אותנו. כאשר בוחנים את העניין מנקודת מבט ארגונית, מבינים כי אותם הררי מידע הופכים לבעלי חשיבות עצומה עבור כל גוף באשר הוא. חשיבות שמחייבת התייחסות רצינית מטעם איש מקצוע מומחה: מנהל מערכות המידע של הארגון.

ננסה להמחיש זאת בדוגמא: לכל עסק, גדול או קטן, ישנה רשימת לקוחות בנפח מסוים. אותה רשימה כוללת את פרטי הלקוח, את הדרך ליצירת קשר עמו, את ההזמנות שבוצעו מולו, את התשלומים שביצע או לא ביצע, את החובות שעומדים לו ועוד. ללא אותה רשימה, אותו עסק יכול לסגור את שעריו. ללא אדם אשר ינהל את הרשימה הזו ויחליט כיצד לעשות זאת, העסק פשוט יאבד את דרכו.

וכאן למעשה מתברר תפקידו האמיתי של מנהל מערכות מידע: הוא זה אשר אחראי על גיבוש המערכות השונות בהן יישמר המידע, הוא זה שיחליט כיצד ייעשה שימוש באותו מידע ומעל לכל - הוא זה שמגבש את אופייה של המערכת, כך שתתאים לכל המשתמשים בה.

ניהול מערכות מידע:

שילוב של ידע טכנולוגי, יכולת ניהולית ושכל חריף

ניהול מערכות מידע הוא מהמקצועות היחידים שמשלבים יחד, כבר מראשית דרכם, בין הטכנולוגיה לבין כישורים ניהוליים מעשיים. בוגרי המסלולים לניהול מערכות מידע יוצאים אל העולם האמיתי כאשר בידיהם לא רק כישורים מעולם המחשבים, אלא גם יכולת להתבונן על סביבתם בצורה רחבת היקף ולנתח אותה בצורה מדויקת - בכדי להפיק ממנה את המיטב.

ומדוע זה כך?

התשובה פשוטה מאוד: מנהל מערכות מידע הוא האדם אשר אחראי על הפיתוח, הגיבוש והניהול של כל מסדי הנתונים בארגון; הוא זה אשר תפקידו ליצור מערכת שתתאים יותר מכל לאופיו של הארגון ותהיה הפשוטה ביותר עבור המשתמשים בה. בתור כזה, עליו להכיר את הארגון מן המסד ועד הטפחות, להבין בדיוק כיצד הוא מתפקד, לעמוד על כל תהליך שקורה בו - ולהתבונן עליו מנקודת מבטם של המנהלים עצמם. רק כך, הוא יוכל ליצור מערכת שתתאים כמו כפפה ליד עבור הארגון עצמו.

לימודי ניהול מערכות מידע

עוד קודם לקריירה המרתקת בפני עצמה, יידרש מנהל מערכות המידע ללימודים בתחום, כמובן. אלו יהיו, לשמחתו, מרתקים לא פחות מהעבודה עצמה. לימודי המקצוע, ממש כמו העולם עצמו, כוללים אינספור נושאים אשר קשורים במחשוב, טכנולוגיה וניהול ארגוני, וביניהם:

þ     ניתוח ועיצוב מערכות מידע

þ     עיצוב ממשק משתמש

þ     אבטחת מידע

þ     תכנות בסיסי

þ     תקשורת נתונים

þ     כלכלה וחשבונאות

þ     התנהגות ארגונית

þ     תפעול וייצור

þ     מאגרי מידע בארגונים

þ     כוח אדם בארגון

þ     גישות מעולם הניהול

þ     מחקרים מעולם הניהול

לימודי מערכות המידע אינם פשוטים וכוללים כמויות גדולות מאוד של חומר, אך היותם מעניינים ומרתקים כל כך, הופכים את המסלול לאחד המבוקשים באקדמיה כיום - בדרך לקריירה מזהירה.

 

איך  לבחור את מוסד הלימודים?

כמה וכמה מוסדות אקדמיים מציעים כיום מסלולים שונים בתחום. בתור מנהלי מערכות מידע לעתיד, עליכם לדעת כיצד לבחור את המוסד המתאים לכם ביותר. אם כן, מסלולים איכותיים נחשבים כאלו אשר מציעים את התכונות והעקרונות הבאים:

×     פרקטיקה: לימודי ניהול מערכות מידע ברמה גבוהה כוללים חלק מעשי נרחב, אשר מאפשר ללומדים להבין מה צפוי להם בעתיד ומלמד אותם כיצד ליישם בפועל את מה שלמדו בכיתה.

×     למידה עצמאית: תחום מערכות המידע מתפתח בקצב אדיר ולכן, מסלולים אקדמיים מעולם זה חייבים להטמיע בסטודנטים את יכולות הלימוד העצמי, שישמשו אותם גם לאחר השלמת התואר.

×     מרצים מהתחום: אחד הדברים החשובים ביותר במסלול האקדמי הזה, הוא בסגל מרצים אשר מגיע מהתעשייה עצמה ומחזיק בניסיון עשיר בתחום. כך, ילמדו הסטודנטים מהטובים ביותר.

×     שעות גמישות: חשוב שהתואר יהיה גמיש ככל האפשר ויתאים גם לסטודנטים עובדים - ממש כשם שמערכות המידע שיפתחו אותם סטודנטים בעתיד, יותאמו ככל האפשר למשתמשים בהן. 

aerius saft link aerius

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup