מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> עצות חשובות להשלמת בגרויות

עצות חשובות להשלמת בגרויות

מדי שנה פונים אלפי אנשים בישראל למכינות, מכונים ובתי ספר ייעודיים להשלמת בגרויות, וכל אחד פונה מסיבותיו שלו. לעיתים מדובר באדם שמעוניין להרחיב בגרות 5 יחידות במקצוע מסוים, לפעמים חסרים מקצועות חובה להשלמת תעודה מלאה, ולרוב יש צורך בשיפור הציון לקראת קבלה ללימודים אקדמיים. ואולם, לפני שמצטרפים לקורס ייעודי ומכל סיבה, כדאי להכיר המשימה העומדת בפניכם ואת הגורמים הפועלים.

עצה ראשונה – לפנות לייעוץ מקצועי

כל מוסד לימודים רציני מחזיק מחלקת ייעוץ בה עובדים צוותים בעלי ידע רב בהשלמת הבגרויות. פנייה אל המחלקה תאפשר לכם לקבל מידע חיוני אודות תחומים רבים הנוגעים למצבכם האישי, כדוגמת בונוסים שמקבלים על מקצועות מורחבים, מהו הממוצע המשוקלל אליו יש לשאוף בהתאם להעדפותיכם, מהם מועדי הבגרויות והליכי הרישום, ולאיזו מכללה או אוניברסיטה כדאי להירשם. מדובר בייעוץ חשוב ביותר שיעזור לכם להניח את הרגליים על הקרקע, ימנע בלבול והתלבטויות מיותרות, ויאפשר לכם להתמקד במשימה.

עצה שנייה – סוף מעשה במחשבה תחילה

ההכנה לבחינות הבגרות איננה פשוטה ודורשת השקעת משאבים מרובים, בנוסף על זמן יקר. לכן, לפני שבוחרים במקצוע ובמספר יחידות מסוים חשוב למקד את המאמצים באפיק שיביא לכם את התוצאות האופטימאליות. לדוגמא, בניגוד לתפיסות רווחות, בגרות 5 יחידות במקצוע חדש לא תמיד תביא לשיפור המשמעותי ביותר בממוצע הציונים של התעודה, אלא דווקא הרחבה במקצוע קיים מ-2 או 3 ל- 5 יחידות.

עצה שלישית – יש מקצועות חשובים במיוחד

באופן כללי, כל מוסד אקדמי ופקולטה מסוימת מעמידים רף משלהם לציון הסכם, אשר מהווה שקלול בין הציון הפסיכומטרי לממוצע הבגרות. יחד עם זאת, ממוצע הבגרויות תמיד מקבל בונוסים עקב מקצועות מורחבים מסוימים, כאשר הבונוס הגבוה ביותר מתקבל עבור אנגלית ומתמטיקה. לדוגמא, עבור 4 יחידות במקצועות אלו מקבלים בונוס של 12.5 נקודות, ועל בגרות 5 יחידות מקבלים בונוס של 25 נקודות. מעבר לכך, יחידות מורחבות במקצועות אלו וכן ציונים גבוהים עשויים להוות חלק מרף הכניסה לחוגים ריאליים מסוימים. לכן, אם הינכם נדרשים לשפר את ממוצע הציונים כדאי לתת דגש על הרחבה של מתמטיקה או אנגלית.    

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

aerius saft open aerius

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup