מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> לימודים במכללה

לימודים במכללה

לקראת לימודים אקדמאיים ורוצים ללמוד במכללה? מתעניינים בלימודים באחת מהמכללות בארץ ולא יודעים איפה להתחיל? מהם תנאי הקבלה, במה הלימודים שונים מאוניברסיטה ואיך בכלל נרשמים?

הגעתם לשלב הזה בחיים שבו אתם צריכים לבחור מה ללמוד, שזה בעצם אומר מה אתם אוצים לעשות כשתהיו גדולים. הלימודים האקדמאיים הם שלב מרכזי וחשוב בחיים, ואתם כנראה מתלבטים איפה ללמוד, מה ואיך עושים את זה. אל דאגה, אתם לא היחידים - רוב האנשים עוברים את השלב הזה וחלק גדול מחליט ללמוד באחת מהמכללות בארץ. השאלה היא באיזו מכללה כדאי ללמוד וממה זה שונה מלימודים באוניברסיטה?

לימודים אקדמאיים במכללה

בשנים האחרונות חלה מגמת עלייה בביקוש ללימודים אקדמאיים בישראל, כאשר יותר ויותר אנשים מעדיפים ללמוד במכללה על פני אוניברסיטה. הסיבות לכך הן רבות; החל מדרישות הקבלה (שלרוב הן נמוכות יותר) וכלה בשירותים הנלווים שהמוסדות מעניקים. רוב המכללות מציאות מספר מצומצם של תארים (לעומת אוניברסיטאות) והן מתמחות באותן מסלולים.

באופן מהותי אין הבדל בין חומרי הלימוד בין מכללה לאוניברסיטה. אם למשל בחרתם ללמוד משפטים או הנדסה - בסופם של הלימודים תצאו עם תעודה שהמשמעות שלה היא אותו דבר, בין אם למדתם במכללה או באוניברסיטה. כך למשל, לימודי משפטים נועדו להכין אותם לקריירה בעולם המשפט והחוק כעורכי דין או משפטנים, ולימודי הנדסה נועדו להכין אותם לקריירה כמהנדסים. 

התארים הנלמדים במכללות חייבים לעבור את אישור המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) והינם כפופים לחוקיו ולפיקוחו. רק מכללה שקיבלה את אישור המל"ג יכולה לקרוא לעצמה "מכללה אקדמאית" וללמד תארים אקדמאיים בתחומי הלימוד השונים. למרות שמוסדות לימוד רבים מתגאים בשם "מכללה", רק מוסדות שקיבלו את אישור המל"ג ונמצאים תחת פיקוחו רשאים להעניק תארים אקדמאיים.

יתרונות הלימוד במכללה

כמה כמה שנים שחלה מגמת עלייה ברורה בנרשמם למכללות ללימודי התואר הראשון, יותר ויותר סטודנטים מעדיפים את ייתרונות הלימוד במכללה על פני האוניברסיטה. אז מהם בדיוק הגורמים שמושכים יותר ויותר סטודנטים דווקא למכללות הצעירות והחדשות יותר על פני האוניברסיטאות המוכרות והוותיקות?

  • תנאי קבלה - זה אולי אחד מהיתרונות הבולטים של לימודים במכללה, שכן תנאי הקבלה לרוב נמוכים יותר מאשר החוגים המקבילים באוניברסיטאות הנחשבות. אומנם בחוגים להם הביקוש גבוה עדיין מדובר בתנאי קבלה לא פשוטים בכלל, אך הם עדיין נחשבים קלים יותר מתנאי האוניברסיטאות.
  • מגוון המסלולים - המכללות מתחרות עם האוניברסיטאות על קהל הסטודנטים, ומכיוון שהן לא יכולות להתחרות איתן בתחומים בהם האוניברסיטאות הוותיקות כבר מבוססות ומובילות את התחום, המכללות פתחו מסלולי התמחות ייחודיים. אלו הבוחרים ללמוד במכללה מסיבה זו יבחרו במכללה  שמציע מסלול ייחודי או התמחות שאינה קיימת באוניברסיטה.
  • הכשרה מעשית - לרוב, המכללות שמות דגש על הכשרה מעשית, קשרים עם התעשייה והכנה לעולם האמיתי - יותר מאשר האוניברסיטאות, ולכן רבים בוחרים ללמוד במכללה את התואר הראשון שנועד להיות כרטיס הכניסה שלהם לעולם התעסוקה.
  • חדש, צעיר וכיף - המכללות משווקות את עצמן כמקום צעיר וכיפי, מוסדות חדשניים עם מתקנים ומבנים חדישים, זאת בניגוד לאוניברסיטאות, שלרוב נתפסות כמוסדות מיושנים ובעלי מתקנים ישנים יותר. לכן, יותר ויותר צעירים מעדיפים את הלימוד במכללה צעירה וחדישה על פני האוניברסיטה.

אז איך בוחרים מכללה?

אם אתם שוקלים ללמוד במכללה או מתעניינים בלימודים במכללה הגעתם למקום הנכון. ריבוי המכללות בארץ מאפשר לכם לבחור את המכללה שתתאים בדיוק לצרכים ולרצונות שלכם, אנחנו מציעים לכם לבדוק את הפרמטרים הבאים:

  • גובה שכר הלימוד
  • מלגות הניתנות ללומדים במכללה
  • אפשרוית עזרה במציאת תעסוקה בסוף התואר
  • מיקום גיאוגרפי וקלות ההתניידות
  • חיי חברה עשירים ומגוונים
  • חומרי הלימוד וטיב סגל המרצים

כדי לבחור את המכללה שתתאים לכם אנחנו מציעים לכם לבדוק את עמודי המוסדות השונים שבתאר, קראו על כל מכללה שמעניינת אותכם, השוו ותחליטו איפה אתם רוצים ללמוד את התואר שלכם - בהצלחה!

 
רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup