מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> לימודים במכללה >> מכללת שנקר

מכללת שנקר

אודות מכללת שנקר

מכללת שנקר - לוגו

המוסד הוקם בשנת 1970 כ"מכללה לטכנולוגיה של אופנה וטקסטיל", במטרה להכשיר כח-אדם אקדמי מיומן לתעשייה הישראלית, כמו גם לספק לה שירותים מתקדמים באמצעות פיתוח ומחקר. כיום מי שמכהנת כנשיאת "שנקר" מאז שנת 2010, היא יולי תמיר, שרת החינוך לשעבר.

"שנקר - הנדסה. עיצוב. אמנות" ביססה את מעמדה כאחת המכללות המובילות בישראל ומדי שנה משתלבים בוגריה במחקר ובתעשייה, מציגים מעבודותיהם, משתתפים בתערוכות וזוכים בפרסים יוקרתיים.

השילוב בין הפקולטות להנדסה, עיצוב ואמנות עומד בבסיס הרב-תחומיות האקדמית הייחודית של המוסד, כשהוא מאפשר לסטודנטים ולמרצים לחבר בין טכנולוגיות פורצות דרך עם תפיסות עיצוביות ואמנותיות עכשוויות.

לכל אחת מהפקולטות אופי וצביון משלה, אך מתקיימים ביניהם שיתופי פעולה מפרים, באמצעותם נחשפים הסטודנטים למגוון דיסציפלינות ותחומי ידע שונים.

שנקר - הבניין המרכזי

הפקולטות בשנקר

הפקולטה להנדסה ע"ש פרניק:

הפקולטה להנדסה בשנקר "חוצה גבולות" משלבת את ההבנה הטכנית המבוססת על מדעי הטבע עם יצירתיות, חדשנות ויכולת ליישם את המדע למוצרים בעלי ערך, תוך שילוב שיקולים של הסביבות העסקית והחברתית ועבודת צוות.

בכדי שהמחלקות השונות יוכלו לעדכן את תכניות הלימודים הרב-תחומיות שלהן, הוקמו בכל מחלקה ועדות מייעצות, הכוללות מנכ"לים ומנהל מו"פ של מפעלי תעשיה מובילים. אלו משמשות הן לשם איתור צרכי התעשייה והן כגשר בין המחלקות ובין התעשייה לשם גיוס מובילים בתעשייה שישמשו כמרצים-אורחים, איתור אפשרויות של התמחות בתעשייה לצורך פרויקט הגמר, ואיתור מקומות עבודה לבוגרי הפקולטה להנדסה.

מכיוון שאיכות ההוראה תלויה בעיסוק חברי הסגל במחקר ובפיתוח, פיתחה הנהלת שנקר כלים לעידוד המחקר והפיתוח בשנקר - הן לחברי הסגל והן לסטודנטים. בין הכלים יש לציין את המרכז לחדשנות ולפיתוח טכנולוגי, התומך בפיתוח מוצרים חדשניים תוך שילוב בין סטודנטים, בוגרים צעירים ואנשי סגל. בתוך כך, הוקצו שעות מחקר לחברי הסגל לשם עיסוק במחקר והקצאת משאבים להשתלמות חברי הסגל במוסדות מחקר ואקדמיה בחו"ל. בנוסף, יש לציין את השתתפותה של שנקר בתכניות האירופאיות היוקרתיות Tempus ו-IRIS, הפותחות אפשרויות שונות של חילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות שונות באירופה.

התחומים הנלמדים בפקולטה זו:

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה (B.Sc), התמחויות נלמדות:

 • תקשורת אלקטרונית
 • רובוטיקה
 • VLSI, תכנון צ'יפים ומיקרואלקטרוניקה
 • תאורה

הנדסת תוכנה (B.Sc), התמחויות נלמדות:

 • Analytical Computing
 • Network Computing
 • Device Computing

הנדסה כימית (B.Sc), התמחויות נלמדות:

 • הנדסת סביבה
 • הנדסת חומרים ליישומים רפואיים

הנדסת פלסטיקה (B.Sc), התמחויות נלמדות:

 • אריזה ופלסטיקה ירוקה
 • תכנון בחומרים פלסטיים, מוצרים, הדפסה תלת-ממדית ותבניות
 • הנדסת חומרים ביו-רפואיים

הנדסת תעשייה וניהול (B.Sc), התמחויות נלמדות:

 • מערכות מידע
 • מערכות תפעול

הנדסת תעשייה וניהול למוסמכים, תואר שני M.Sc

הנדסת פלסטיקה, תואר שני M.Sc

במחלקות ההנדסה הלימודים מתקיימים בין 4-5 פעמים בשבוע משעות הבוקר עד שעות אחר הצהריים, למעט המסלול הגמיש בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת תוכנה.

הפקולטה לעיצוב ע"ש עזריאלי

הפקולטה לעיצוב בשנקר מהווה מרכז לימודי ייחודי העוסק בקידום העיצוב והאמנות בשרות החברה; מרכז אקדמי מעודכן במגמות העכשוויות, המאופיין בשילוב ובשיתוף פעולה עם גורמי חוץ בתחומי התעשייה, הסביבה והתרבות בישראל, כמו גם עם מחלקות ההנדסה בפקולטה האחות במכללה.

תפקידה האקדמי של הפקולטה מתאפיין במימוש פוטנציאל קידום הידע והפעילות המעשית בתחומי מחקר העיצוב. לפיכך שיתוף הפעולה בין המחלקות, הפרויקטים הבינלאומיים, השותפויות עם מפעלי תעשייה ויוזמות חברתיות/מוסדיות/סביבתיות נערכים כולם במטרה לתרום לקידום הידע, התיאוריה והפעילות המעשית בתחומים המקצועיים השונים.

בנוסף לתחומי הידע הספציפיים ברמת המחלקה, שותפות כל מחלקות הפקולטה לעיצוב לעניין במחקר, בהבנת העיצוב כנושא רוחבי ומשותף, ובקידום ההשכלה בתחום העיצוב. לפיכך, מחקרים בתחום העיצוב והחינוך לתחום מהווים נושא התעניינות ופעילות משותפת.

התחומים הנלמדים בפקולטה זו

עיצוב טקסטיל (B.Des)

עיצוב תכשיטים (B.Des)

עיצוב אופנה (B.Des)

עיצוב פנים מבנה וסביבה (B.Des)

תקשורת חזותית (B.Des)

עיצוב למוסמכים, תואר שני M.Des

הפקולטה לאמנות רב-תחומית:

ככל שהשפה החזותית תופסת מקום מרכזי בכל תחומי החיים, וככל שהמציאות הופכת ליותר ויותר רב-תרבותית ומסוכסכת, כך הולך ומתעצם מעמדה של האמנות ככלי ראשון במעלה להבעה עצמית, להבניית זהויות קולקטיביות ולביקורת חברתית.

כדי להכשיר אמנים להתמודדות עם אתגריה המורכבים של התרבות העכשווית, מציעה המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר סביבת לימודים מרובדת ואינטגרטיבית בה באים לידי ביטוי כל תחומי הידע והיצירה הרלבנטיים לאמן של ימינו  - החל מעבודת הסטודיו הידנית, דרך העיבוד הדיגיטלי הממוחשב ועד ללימודי היסטוריה ותיאוריה.

קיומם של לימודי האמנות בסביבה ההנדסית והעיצובית של שנקר חושף את התלמידים למגוון מושגים וטכנולוגיות שמרחיבים את הכלים העומדים לרשותם ומעשירים את ההקשר הרב-תחומי של האמנות. מיקומו של שנקר בתוך המרקם הסואן של מטרופולין גוש-דן הופך את העיר עצמה, על מוסדות האמנות שלה ועל אוכלוסיותיה המגוונות, לסביבה הדינאמית הטבעית של לימודי האמנות.

מסלולי לימוד ייחודיים לשנקר

 • B.Sc הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת תוכנה: בשנקר קיים מסלול שמיועד לאנשים הרוצים להתקדם ולהצליח בשוק העבודה, מדובר במסלול הגמיש. לימודי יום וערב. מערכת השעות השבועית במסלול הגמיש מורכבת מיום לימודים אחד מלא ושני חצאי ימים, סה"כ עד 26 שעות לימוד שבועיות, כולל סמסטר קיץ, במשך 4 שנים.
 • לפקולטה להנדסה בשנקר יש שיתוף פעולה עם אוניברסיטת לוואל במסצ'וסטס, ישנה אפשרות למסלול ישיר מתואר ראשון לדוקטורט בארה"ב.

מלגות בשנקר

 • ניתנת מלגה בגובה 50% משכר לימוד שנתי לשנת הלימודים הראשונה למועמדים למסלול גמיש בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובהנדסת תוכנה.
 • ניתנת מלגה בגובה עד 100% משכר לימוד שנתי לשנת הלימודים הראשונה למועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים במיוחד .
 • מלגות קיום: קרן המלגות של שנקר מעמידה לרשות הסטודנטים הנזקקים עזרה כספית בהתאם למידת הזכאות.
 • פרסי הצטיינות בלימודים: סטודנטים מצטיינים בכל מחלקה יזכו בפרסים כספיים שנתרמים על ידי ידידי שנקר.

מכינות קדם-אקדמאיות

מכינות קיץ במתמטיקה, פיסיקה וכימיה:

תלמידים שהתקבלו ללימודים באחת מהמחלקות בפקולטה להנדסה חייבים במכינות קיץ במתמטיקה, פיסיקה וכימיה למעט:

 • בעלי ציון בגרות של 85 לפחות במתמטיקה ובפיסיקה ברמת 4 יחידות לפחות, או ציון של 75 לפחות בהיקף של 5 יחידות.
 • בעלי אישור על סיום לימודי מכינות אוניברסיטאיות, הכוללים את מקצועות המתמטיקה, פיסיקה וכימיה בהיקף זהה.
 • בעלי ציון עובר בבחינות פטור במתמטיקה ופיסיקה שתתקיימנה בשנקר לפני פתיחת מכינות הקיץ.
 • פטור במתמטיקה בלבד יוענק למי שלמד וסיים לימודי הנדסאי בשנה שקדמה לקבלתו לשנקר וקיבל ציון ממוצע 90 ויותר במתמטיקה.
 • תלמידים שהתקבלו ללימודים במחלקה להנדסת תוכנה פטורים ממכינה בפיסיקה.

מכינה בכימיה נדרשת רק מתלמידים שהתקבלו ללימודים במחלקות הנדסת פלסטיקה והנדסה כימית.

פרטי התקשרות

אתר: http://www.shenkar.ac.il/he

טלפון: 1-800-55-1111

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup