מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> הרשמה לפסיכומטרי >> פסיכומטרי באוניברסיטה העברית

פסיכומטרי באוניברסיטה העברית

אם אתם מירושלים או מהסביבה, אך טבעי שתבחרו לגשת אל פסיכומטרי באוניברסיטה העברית. שימו לב: לאוניברסיטה העברית מספר קמפוסים, וביניהם הר הצופים וגבעת רם. המרכז הארצי לבחינות והערכה ממוקם בגבעת רם, אך המבחן הפסיכומטרי נערך בקמפוס הר הצופים; אל תתבלבלו ותגיעו לקמפוס הלא נכון... בנוסף לכך, קמפוס הר הצופים יכול להזכיר מבוך למי שאינו מתמצה בו. לכן מומלץ בחום ללמוד את מפת הקמפוס עוד לפני מועד הפסיכומטרי. העיפו מבט על המפה באתר האינטרנט של האוניברסיטה כדי שתהיו בטוחים שאתם יודעים לאן בדיוק אתם צריכים להגיע; כךתתחילו את המבחן הפסיכומטרי על רגל ימין.

קמפוס הר הצופים ממוקם בחלק הצפוני של העיר, בסמוך לשכונות הגבעה הצרפתית, רמת אשכול וואדי ג'וז. לא רחוק מהקמפוס תמצאו את בית החולים הדסה בהר הצופים וכן את המטה הארצי של משטרת ישראל.
 

דרכי גישה ברכבת אל קמפוס הר הצופים

אל תתפתו לקחת את הרכבת לירושלים - תחנת הרכבת רחוקה מאוד מהאוניברסיטה, היא ממוקמת בצידה השני של העיר, והתחבורה ממנה אל קמפוס הר הצופים אינה נוחה כלל. מסיבה זו איננו ממליצים להגיע לפסיכומטרי בירושלים ברכבת.
 

דרכי גישה באוטובוס אל קמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית

קו 4 א' יוצא ממלחה, רח' עמק רפאים דרך מרכז העיר אל הר הצופים. הוא יוצא כל כ-20 דקות.
קו 19 נוסע מעין כרם, דרך אזור רחביה ומרכז העיר ומגיע לקמפוס הר הצופים. הוא הקו התדיר ביותר בשעות הבוקר, ונוסע כל כעשר דקות.
קו 23 נוסע במסלול קריית יובל – בית וגן - שדרות הרצל - תחנה מרכזית - דרך יפו - שטראוס - שמואל הנביא - הר הצופים. הקו יוצא כל כ-20 דקות.
קו 28 נוסע מקמפוס גבעת-רם, דרך התחנה המרכזית והגבעה הצרפתית, לקמפוס הר הצופים. הקו יוצא פעם בעשר דקות.
קו 42 יוצא מעין כרם, דרך גבעת רם לקמפוס הר הצופים. הקו הוא נדיר יחסית, ויוצא פעם בשעה.
קו 46 נוסע מנווה יעקב דרך פסגת זאב להר הצופים.
 

דרכי גישה ברכב אל קמפוס הר הצופים

אנו ממליצים לכם שלא להגיע במכונית אלא אם כן מסיעים אתכם, שכן סביר להניח שתצטרכו להסתובב לא מעט כדי להחנות את המכונית. מצד שני, מכיוון שהפסיכומטרי נערך בדרך כלל בימים שבהם לא מתקיימים לימודים באוניברסיטה, יש סיבה לאופטימיות זהירה בדבר חניה קרובה לשערים.
 
אפשרויות חנייה
חנייה ליד מעונות רזניק, יחסית קרוב לשער של מדעי הרוח.
חניון של האוניברסיטה בסמוך לשער הראשי של המכוניות (ראה "בסביבת הקמפוס"). מספר מקומות החניה בו מוגבל.
החניה מותרת על שני רחובות שמובילים לקמפוס: האחד, הרחוב שמגיע מכיוון בית החולים, והשני שמגיע מכיוון וואדי ג'וז. החניה בשני הרחובות בתשלום – אל תסתכנו - הפקחים מסתובבים באזור בשעות הפסיכומטרי.
 

התמצאות בקמפוס, רגע לפני הפסיכומטרי

מרכז הקמפוס בהר הצופים הוא הפורום, שאליו נכנסים מהמסדרון המרכזי שחוצה את האוניברסיטה (דרך שער חברה). שער "המנהרה" לא מוביל אל הפורום ממש אלא אל מקום קרוב אליו. מהפורום אפשר לצאת לשלושה כיוונים: מדעי החברה בכיוון מערב, מדעי הרוח בכיוון דרום-מזרח ומשפטים בכיוון צפון-מזרח. הפורום הוא מקום חשוב; תמיד אפשר לחזור אליו ולהיעזר בנציגי המרכז הארצי שיכוונו אתכם למקום הבחינה שלכם.

שערי הכניסה לאוניברסיטה
שער חברה: זהו שער המיועד רק להולכי רגל. הוא נמצא בסמוך למקום החנייה של האופנועים, בצד המערבי של הקמפוס. כנסו משער זה אם הפסיכומטרי שלכם נערך במדעי החברה, או הגעתם עם מכונית ואתם רוצים להגיע לפורום.
המנהרה: זה השער שבו תכנסו אם תגיעו באוטובוס אל הקמפוס. בסוף המסלול האוטובוס נכנס למנהרה, שממנה נכנסים אל תוך הקמפוס. המדרגות הנעות יובילו אתכם הישר לבניין מדעי הרוח.
 
סימון החדרים
כפי שאמרנו, לא קל להתמצא במסדורונות האוניברסיטה העברית. בדיוק משום כך קבעו סימן קבוע לחדרים: המספר הראשון (משמאל) הוא מספר הקומה, המספר שבא אחריו הוא מספר הגוש, ולאחר מכן המספר הסידורי של החדר. לדוגמה חדר 2303 נמצא בקומה 2 בגוש 3, החדר השלישי בגוש (לפי המספר הסידורי 03). סימון זה אמור להקל עליכם במציאת החדר. יש שילוט באוניברסיטה-השתמשו בו!

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup