מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> מידע כללי על הפסיכומטרי >> פסיכומטרי בתנאים מותאמים

פסיכומטרי בתנאים מותאמים

פסיכומטרי בתנאים מותאמים היא בעצם בחינה המיועדת לנבחנים בעלי לקויות למידה או מגבלות פיזיות, שיכולות להפריע להם לפתור את המבחן הפסיכומטרי כהלכה. התנאים בפסיכומטרי בתנאים מותאמים שונים מהתנאים של פסיכומטרי רגיל, לעומת זאת, התוכן זהה לתוכנו של המבחן הרגיל. ההקלות בפסיכומטרי בתנאים מותאמים משתנות בהתאם לצרכים: הארכת זמן, מבחן על גבי מחשב, כיתוב מוגדל, הפסקה קצרה בין פרקים ועוד.

חשוב לציין, שלא כל מי שמקבל הקלה במסגרת חינוכית אחרת יקבל הקלות מקבילות בכל הקשור לפסיכומטרי. למען האמת, רק חלק קטן מאוד מהנבחנים זכאי להקלות אלו. אם אתם חושבים שמגיעות לכם הקלות, תוכלו להגיש בקשה לועדה מיוחדת של המרכז הארצי לבחינות והערכה. לאחר שזו תאשר את בקשתכם תוכלו לגשת אל פסיכומטרי בתנאים מותאמים.
 

איך נראה פסיכומטרי בתנאים מותאמים?

באופן עקרוני, מבחן פסיכומטרי מותאם דומה מאוד למבחן הפסיכומטרי הרגיל, אך הוא כולל שינויים קלים:
1. מספר הפרקים שונה: בניגוד למבחן פסיכומטרי רגיל שבו 8 פרקים, בפסיכומטרי מותאם תצטרכו לענות על שלושה פרקים בלבד.
 
2. אופן הצגת השאלות: בניגוד לפסיכומטרי רגיל הנערך עם טפסים וממולא ידנית, פסיכומטרי מותאם נערך במחשב. במהלך המבחן, כל שאלה מופיעה בנפרד על גבי מסך המחשב לזמן קצוב ומוגבל. בתום הזמן היא מתחלפת בשאלה הבאה, ולא משנה אם הספקתם לענות עליה או לא. בפסיכומטרי המותאם, בניגוד לפסיכומטרי רגיל, אי אפשר לחזור אחורה כלל, גם לא לשאלה שהופיעה באותו פרק. ניתן לעומת זאת להתקדם לשאלה הבאה לפני שתם הזמן.
 
3. סדר השאלות: בניגוד למבחן פסיכומטרי רגיל, בפסיכומטרי מותאם יכול להיות שהפרק ייפתח ויסתיים באותו סוג של שאלה.
 
4. זמן: גם בזמנים נבדל בפסיכומטרי המותאים לרגיל. בפסיכומטרי בתנאים מותאמים הזמן הזמן המוקדש לכל שאלה לעיתים ארוך פי 2 מהזמן שמוקצב לשאלות במבחן פסיכומטרי רגיל. 
 

כיצד מחשבים את ציון המפע"ם (פסיכומטרי בתנאים מותאמים)?

בניגוד למבחן פסיכומטרי רגיל, ציון פסיכומטרי מותאם לא מחושב ביחס לשאר הנבחנים, אלא בהתאם לרמתכם האישית. השאלה הראשונה שתשאלו בפסיכומטרי בתנאים מותאמים תהיה ברמה בינונית. תשובה נכונה תוביל לשאלת פסיכומטרי קשה יותר, ואילו תשובה לא נכונה תוביל לשאלה קלה יותר. ציונכם נקבע על פי הרמה שבה עניתם על השאלות הרבות ביותר, ועל פי מספר התשובות הנכונות.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup