מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> בגרות - מידע כללי >> חישוב ממוצע בגרות

חישוב ממוצע בגרות

אז איך יודעים אם ממוצע הבגרות שלכם מספיק ללימודי תואר ראשון, ולמה צריך בכלל לדעת מהו הממוצע?

ובכן, כל מי שרוצה להתחיל בלימודי תואר ראשון בכל מוסד לימודים חייב לדעת קודם כל מה ממוצע הבגרויות שלו. חשוב לדעת גם מה ממוצע הבגרויות לפני שתתחילו בלימודי הפסיכומטרי שלכם, משום שברגע שתדעו מה ממוצע הבגרות יהיה לכם יותר קל לדעת כמה תצטרכו להוציא בפסיכומטרי

איך מחשבים ממוצע בגרויות? 

1) קודם כל, הכפילו את ציון הבגרות שלכם בכל מקצוע במספר יחידות הלימוד שלמדתם.

אם הגברתם מקצוע מסויים ב-4 יח"ל, הוסיפו 10 נקודות לציון הבסיסי. באנגלית ובמתמטיקה הוסיפו 12.5 נקודות: לדוגמא, אם קיבלתם 80 באנגלית 4 יח"ל, הכפילו 92.5 ב-4. 
אם הגברתם מקצוע מסויים ב-5 יח"ל, הוסיפו בונוס של 20 נקודות לציון שקיבלתם. באנגלית ומתמטיקה הוסיפו 25 נקודות. כלומר, אם קיבלתם 80 באנגלית 5 יח"ל, הכפילו 105 ב-5.
 
**שימו לב: הבונוסים ניתנים רק לציונים מעל 60. כמו כן, בבתי ספר נלמדים לעיתים מקצועות מוגברים שעליהם לא מקבלים בונוס כלל. לכל מוסד להשכלה גבוהה יש זכות לקבוע כללים מיוחדים לחישוב ממוצע בגרויות. לכן, אם כבר החלטתם היכן תרצו ללמוד, אנו ממליצים לכם לחשב את הבגרות באתר האוניברסיטה או המכללה הספציפי שבו אתם מעוניינים ללמוד.
 
2) חברו את המכפלות וחלקו את הסכום במספר יחידות הלימוד הכולל של המקצועות שלמדתם. כלומר, אם למדתם 30 יח"ל, עליכם לחבר את כל המכפלות מהציונים השונים ולחלק ב-30. ברגע שתדעו מה ממוצע הבגרות שלכם, תוכלו לדעת מהו ציון הפסיכומטרי שאתם צריכים כדי להתקבל לתואר ראשון.
 
שיטה נוספת: אם אינכם רוצים לבצע את החישוב לבד, או חוששים שתטעו,  ניתן להשתמש במחשבון בגרות חינמי. 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup