מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> בגרות - מידע כללי >> ערעור על ציון בגרות

ערעור על ציון בגרות

סיימתם את מבחן הבגרות מרוצים ובטוחים שהצלחתם אך הופתעתם (לרעה) כשקיבלתם את ציון הבגרות שלכם? חושבים שמגיע לכם יותר בבחינת בגרות זו או אחרת? דעו שתמיד עומדת בפניכם האפשרות לערער על ציוני בגרות שקיבלתם, אך זכרו - אף אחד לא מבטיח לכם שהערעור יעלה את ציונכם, ויותר מכך - ציון הבגרות החדש הוא הציון הקובע והסופי ולא ניתן לשנותו. כלומר, גם אם הוא נמוך מהציון המקורי הוא הציון שיופיע בתעודת הבגרות שלכם. מסיבה זו חשוב שתשקלו היטב לפני שאתם מתחילים בתהליך של ערעור על בגרויות.

חשבתם על כך כמו שצריך והחלטתם לערער על ציון בגרות? דרכי הערעור על בגרויות שונות בין נבחנים אינטרניים ונבחנים אקסטרניים:
אם אתם תלמידים אינטרניים, פנו אל בית הספר תוך 40 יום מהיום שקיבלתם את ציון הבגרות שלכם. בית הספר יבקש מאחד המורים לבדוק את מחברת הבגרות שלכם. אם המורה חושב שמגיעות לכם עשר נקודות יותר או פחות מהציון שקיבלתם, בית הספר יגיש ערעור על ציון הבגרות למשרד החינוך. הבודק של משרד החינוך הוא מי שיקבע את ציון הבגרות שלכם.
 
אם אתם תלמידים אקסטרניים תהליך הערעור על הבגרויות סבוך יותר. גשו או צרו קשר עם שלוחת הבחינות האקסטרניות שבה נרשמתם, ובקשו מהם שובר תשלום לערעור. שלמו בבנק הדואר והחזירו את השובר אל שלוחת הבחינות האקסטרניות. 
 
כל בחינת בגרות נבדקת בידי שני מעריכים מטעם משרד החינוך. הערעור שלכם יתקבל רק במקרה שקיים הבדל גדול בין שתי הבדיקות. ברגע שהערעור מתקבל מחברת הבגרות שלכם תעבור לבדיקה שלישית, של בודק בכיר. הבדיקה השלישית תחשב במקום אחת משתי הבדיקות הקודמות.
 
בכל מקרה, גם אם אתם רק חושבים להגיש ערעור על בגרות או לבקש לראות את מחברת הבחינה שלכם, מומלץ שתבררו עד מתי ניתן לעשות כן בשלוחת הבחינות האקסטרניות. באופן עקרוני, אפשר להגיש ערעור על ציון בגרות עד ‏15 באוקטובר במועד הקיץ ועד ‏15 באפריל במועד החורף, כשהמערערים אמורים לקבל את ציוניהם החדשים לפני סיום ההרשמה למועד הבגרויות הבא. אך חשוב לדעת שאם לא קיבלתם את ציון הבגרות החדש שלכם הציון הקודם הוא הציון התקף. 
 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup