מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> בגרות - מידע כללי >> בגרות - שאלות נפוצות

בגרות - שאלות נפוצות

לימודים לבגרות יכולים להיות מבלבלים ומלחיצים, ולהעלות שאלות בקרב התלמידים. הנה כמה מהשאלות הנפוצות שבהן אנו נתקלים מדי יום בלחמן:

מה הן בעצם יחידות לימוד (יח"ל) בבגרות?

בכל מקצוע בגרות נקבעת רמה מסויימת של בחינת הבגרות. יחידות הלימוד מצביעות על מספר השעות שהשקעתם בלימוד המקצוע ומכאן גם על מידת ההעמקה שלכם בחומר, כמו גם על רמת הקושי במקצוע.באופן עקרוני, טווח יחידות הלימוד נע בין יחידת לימוד אחת ל-‏5 יחידות לימוד. כל יחידה במקצוע הנלמד לבגרות שוות ערך לכ‏-90 שעות לימוד; מכאן, אם ניגשתם במקצוע מסויים למבחן של 5 יח"ל למדתם את המקצוע לפחות ‏450 שעות. 

כדי לקבל תעודת בגרות בישראל צריך להשלים הנדרש 20 יח"ל בכלל המקצעות. מקיץ 2007 ואילך, גם מתלמידי המסלול הטכנולוגי נדרשות 20 יח"ל בלבד, ולא 21 יח"ל כפי שהיה עד 2007. (מקיץ 2012 - המינימום הנדרש חזר להיות 21 יח"ל בעקבות תוספת יחידה באזרחות).

מה הן דרישות המינימום לקבלת תעודת בגרות?

לא מעט תלמידים של לחמן לא מבינים איך זה יכול להיות שאף על פי שיש להם 30 יח"ל הבגרות שלהם לא נחשבת למלאה, לעומת חבריהם, שלמדו 20 יח"ל בלבד וזכאים לתעודת בגרות בלי שום בעיה. ובכן הסיבה לכך פשוטה - הציונים בתעודת בגרות מתחלקים לשני סוגים: מקצועות חובה ומקצועות בחירה. הזכאים לתעודת בגרות מלאה נבחנו בהצלחה בשבעת מקצועות החובה, ולפחות במקצוע בחירה מוגבר אחד. מקצוע זה צריך להיחשב כ"מקצוע תרבות עולם" או "מקצוע כללי" בהיקף של 2 יחידות לימוד לכל הפחות. מי שלא נבחן במקצועות אלה לא זכאי לתעודת בגרות. כלומר, יכול להיות שנבחנתם בכמה וכמה מקצועות בחירה, אבל לא ניגשתם למקצוע חובה – ולכן אינכם זכאים לתעודת בגרות.

למה אני צריך בכלל מקצוע מוגבר בתעודת הבגרות שלי?

מקצועות החובה הם לא התנאי היחיד לקבלת תעודת בגרות. תנאי נוסף הוא מקצוע מוגבר נוסף, כלומר מקצוע בהיקף של 4-5 יח"ל. חשבו היטב מה תרצו ללמוד במקצוע המוגבר, ומומלץ אפילו לבדוק אם המקצוע המוגבר שבחרתם לבגרות מוכר על ידי האוניברסיטאות השונות. ברוב הפעמים, בית הספר מאפשר לכם לבחור מקצוע מוגבר לבגרות שנחשב גם למקצוע כללי, כדי לענות על כל הדרישות של משרד החינוך.

מה זה מיקוד?

"מיקוד" הוא רשימת הנושאים שיכולים להופיע בבחינות הבגרות. הרשימה מתפרסמת על ידי משרד החינוך כחודש לפני המועד של מבחני בגרות.

פישלתי ונכשלתי במבחן בגרות, מה עכשיו?

לא תמיד כשלון בבגרות אומר שאתם לא זכאים לתעודת בגרות. צריך גם להבחין אם נכשלתם בבחינת הבגרות עצמה או במקצוע כולו. אם נכשלתם רק במבחן אך הצלחתם לעבור בציון המקצוע בבגרות, הציון שקיבלתם לא נחשב "נכשל". מובן מאליו שככל שממוצע הציונים שלכם יהיה גבוה יותר כך הסיכוי להתקבל לתואר ראשון שמעניין אתכם יותר גבוה, אבל לפחות אתם עדיין זכאים לתעודת בגרות. מלבד זאת, כל עוד הצלחתם לעבור את בחינת הבגרות בהבעה עברית, וסכום הציונים שלכם בשני מקצועות אחרים בהיקף 3 יחידות לימוד עולה על 150 נקודות, אתם זכאים לתעודת בגרות.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup