מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פורומים >> הוספת הודעה חדשה

הוספת הודעה חדשה

חזרה לפורומים

נושא: תחקור שיעורי בית

היי רעות,
תחקור השאלות בשיעורי הבית חשוב מאין כמותו. למעשה, פתרון השאלות בשיעורי הבית הוא רק הצעד הראשון, הצעד השני והמשמעותי לא פחות הוא תחקור השאלות אותן פתרנו. בהקשר זה מספר דגשים:
א. עבודה במקבצים קטנים- אם ביחידה יש, למשל, 60 בעיות יחס, לא נפתור 60 בעיות ב-60 דק' ופשוט נבדוק האם סימנו נכון. זה נקרא לעשות ש"ב ולא ללמוד מהם. הדרך הנכונה היא לעבוד במקבצים קטנים, 4-6 שאלות בכל מקבץ ולאחר כל מקבץ לתחקר אותו. הסיבה לכך היא פשוטה, במידה ונפתור את כל השאלות "במכה אחת" הטעות שהייתה לי בשאלה 5 תחזור על עצמה בשאלה 11, בשאלה 17 ובשאלה 32 ולכן לא למדתי מהתהליך, לא למדתי משיעורי הבית וחטאתי למטרה המרכזית שלהם.
ב. הפקת לקחים לאחר כל מקבץ לגבי כל השאלות בעזרת הפתרונות המודרכים- לאחר כל מקבץ, נתחקר אותו באמצעות הפתרונות המודרכים. התחקור הוא לגבי כל השאלות (גם לגבי אלו שפתרנו נכון). מדוע? מכיוון שייתכן ואני פתרתי בדרך מתמטית ויש דרך פסיכומטרית שכדאי שאכיר, או להיפך, ייתכן ואני פתרתי בדרך פסיכומטרית וכדאי שאכיר את הדרך המתמטית "הרגילה". מכאן, התחקור הוא בוודאי חשוב לגבי שאלות שטעיתי בהן אבל גם לגבי שאלות שעניתי עליהן נכון.
ג. סימון- בסוף כל תרגול פסיכומטרי נעשה רשימה על דף נפרד בה נסמן את כל השאלות שטעינו/שניחשנו/לא הבנו/נתקענו וכ'ו.
החלק המשמעותי מגיע כ-5-6 ימים לאחר פתרון השאלות. והוא נועד לוודא שבאמת למדנו משיעורי הבית, מספר ימים לאחר פתרון השאלות נחזור ונפתור בזמנים את כל השאלות שסימנו. במידה ובפעם השנייה שניגשנו לשאלות נצליח לפתור אותן בזמנים נוכל לומר לעצמנו שבאמת למדנו משהו משיעורי הבית. הרי, שאלה שלא הצלחתי לפתור בפעם הראשונה שניגשתי אליה, עכשיו אני כבר יודעת לפתור לבד!
כמובן שיכול להיות מקרה בו לא נצליח לפתור את השאלה גם בפעם השנייה, במקרה כזה נתחקר אותה בשנית באמצעות הפתרונות המודרכים, נמתין שוב מספר ימים וננסה לפתור אותה לבד בשלישית. זה החלק החשוב ביותר בתהליך הלמידה של שיעורי הבית! ורק באמצעותו נוכל לוודא עם עצמנו שאכן עשינו התקדמות בנושא אותו תרגלנו.
שיהיה בהצלחה, הילה.

אם אתה כבר רשום לחץ על כניסה לחברים

כדי להוסיף הודעה חדשה לפורום, עלייך להירשם כחבר לחץ כאן להרשמה

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup